Obserwuj w Google News

Górniak publicznie zwyzywana przez Rafalalę. Wokalistka oskarżona o transfobię. "K***a, szm*ta" [WIDEO]

2 min. czytania
07.06.2022 08:39
Zareaguj Reakcja

Edyta Górniak wdała się w słowną utarczkę z Rafalalą, transseksualna celebrytka zarejestrowała film, na którym wyzywa wokalistkę. Oskarżyła także gwiazdę o transfobię. Górniak zdecydowała się na stanowczą odpowiedź.

Rafalala / Edyta Górniak
fot. screen: YouTube / Superstacja / TVN Style

Edyta Górniak to jedna z najpopularniejszych polskich piosenkarek, autorka wielu hitów, która z utworem "To nie ja" zajęła 2. miejsce w Konkursie Eurowizji. W ostatnim czasie autorka takich przebojów jak "Dotyk" czy "Kolorowy wiatr" co prawda najczęściej wspominana jest przez media za sprawą kontrowersyjnych koronasceptycznych teorii wygłaszanych w sieci, nie może jednak narzekać na brak oddanych fanów. Z pewnością byli oni zbulwersowani faktem, że gwiazda została publicznie zwyzywana.

Artystka podróżowała pociągiem z Warszawy do Krakowa, okazało się, że czeka na ten sam pociąg, co transseksualna celebrytka Rafalala, znana z nagrywania filmów z ukrycia. Górniak miała zwrócić jej uwagę, że nie powinno filmować się nikogo bez jego zgody, używając przy tym formy męskiej. Wywiązała się dyskusja.

- Jesteś bardzo niegrzeczny - stwierdziła Edyta.

- Mówisz do kobiety transseksualnej w formie męskiej  - usłyszała w odpowiedzi.

- Wszystko mi jedno. Ja nie widzę płci, widzę człowieka. Kto kogo bardziej obraził? Pokłóćmy się - kto kogo bardziej obraził? - zapytała piosenkarka.

- Ludzie są bardzo nietolerancyjni i bardzo chamscy, tak jak ty. - ostro zakończyła sprzeczkę Rafalala - Niezła z niej ku*wa szm*ta! - dodała do kamerki telefonu. 

W sieci pojawiły się komentarze obu stron dotyczące tego nieprzyjemnego zdarzenia.

Redakcja poleca

Edyta Górniak została publicznie nazwana "k***ą". Rafalala oskarża gwiazdę o transfobię

Rafalala postanowiła odnieść się do sytuacji na swoim profilu na Facebooku.

- Jestem zbulwersowana po transfobicznym ataku Edyty Górniak na dworcu centralnym. Niestety, jedziemy tym samym pendolino do Krakowa. Nagrywałam peron, ludzi, pociągi... Pociąg był opóźniony 20 minut i komentowałam to. W tłumie nagrałam też Edytę, której szybko ktoś o tym napisał na Instagramie. Podeszła do mnie i reszta na filmie oraz mojej relacji na Instagramie - czytamy.

Górniak z kolei opisała całą sytuację w filmie opublikowanym na swoim Instastory.

- To dość ciekawy przypadek... Gay community z zasady mają wielką klasę, wrażliwość i intelekt. Wiem, bo znam i kocham wieeelu (...) Z życzliwości powiem, że takie przerysowanie w złym guście nie przystoi ani kobiecie, ani mężczyźnie, ani gejowi. To, że ktoś zmienił płeć, nie oznacza, że zwalnia go to z kurtuazji, życzliwości i normalności wobec innych. Takie zachowanie i taki język komunikacji bardzo źle także wpływa na opinię ludzi na temat całego Gay Community. Potem ludzie mają mylne wyobrażenia, niesłusznie - oceniła.