Zamknij

Edward Miszczak w Polsacie potwierdzony? Odważna decyzja stacji

14.10.2022 09:50

Od dłuższego czasu Edward Miszczak łączony jest z Polsatem. Według medialnych doniesień były dyrektor programowy TVN dołączy do konkurencyjnej stacji za kilka miesięcy. Czy to on zdecyduje o ramówce na rok 2023?

Edward Miszczak
fot. TRICOLORS/East News

Edward Miszczak wywołał niemałe zamieszanie, kiedy w czerwcu 2022 roku ogłosił rozstanie z TVN. Jeden z niekwestionowanych ojców sukcesu stacji zdecydował się na poszukiwanie nowych zawodowych wyzwań i zdaniem wielu osób odnalazł je w Polsacie. Od miesięcy mówi się o tym, że ma zastąpić Ninę Terentiew na stanowisku dyrektora programowego. Jak informuje portal Wirtualne Media, mamy zobaczyć go w nowej roli już niedługo.

Edward Miszczak dołącza do Polsatu? Ma odpowiadać za nową ramówkę stacji

Według informacji Wirtualnych Mediów Polsat zdecydował się wstrzymać niektóre decyzje dotyczące oferty programowej. Trwają prace nad największymi hitami takimi jak "Twoja twarz brzmi znajomo", ale duży wpływ na wiosenną ramówkę ma mieć nowy nabytek stacji. Mowa o Edwardzie Miszczaku, który zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami ma objąć posadę dyrektora programowego.

- Jak nieoficjalnie ustalił portal Wirtualnemedia.pl Grupa Polsat chwilowo wstrzymuje znaczną część ustaleń dotyczących ramówki Polsatu, zwłaszcza nowych programów. Zawieszone są również rozmowy z producentami zewnętrznymi realizującymi projekty (...) Z nieoficjalnych informacji z rynku wynika, że czasowe wstrzymanie decyzji spowodowane jest oczekiwaniem Polsatu na Edwarda Miszczaka, który ma dołączyć do stacji w styczniu 2023 roku. Ma on mieć znaczny wpływ na układ wiosennej ramówki stacji - czytamy.

W rozmowie z Pudelkiem Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i rzecznik prasowy Grupy Polsat, nie zdementował plotek dotyczących Miszczaka. Stwierdził jedynie, że stacja nie informowała o jego angażu. Wirtualne Media zaznaczyły także, że Nina Terentiew ustąpi ze stanowiska dyrektora programowego, ale nie odejdzie z Polsatu. Nadal ma zasiadać w zarządzie.

loader