Obserwuj w Google News

Gwiazda "Na Wspólnej" niedawno narzekała na stan finansów. Teraz otworzyła nowy biznes

2 min. czytania
17.12.2020 14:16
Zareaguj Reakcja

Anna Korcz przez pandemię nie mogła utrzymywać się z aktorstwa. Aktorka z "Na Wspólnej" nie zarabiała również na ośrodku plenerowym, który wynajmowała na wesela. W końcu, zamiast narzekać, wzięła sprawy w swoje ręce i otworzyła nowy interes. 

Anna Korcz
fot. Piotr Molecki/East News

Anna Korcz, podobnie jak większość polskich artystów, straciła źródło utrzymania przez pandemię koronawirusa. Aktorka wcielająca się w Izabelę Brzozowską w serialu "Na Wspólnej" nie grała ani w telewizji, ani w teatrze, a jedyne pieniądze, jakie udało jej się zarobić z działalności aktorskiej, pochodziły z dubbingu. Niestety nie były to kwoty, za które mogłaby się utrzymać. Gdy nadszedł kolejny lockdown dla kultury, gwiazda "Operacji Samum" nie zamierzała dłużej czekać. Właśnie ruszyła z nowym biznesem, dzięki któremu ma szansę przetrwać trudne czasy. 

Korcz nie jest pionierka w biznesie, bowiem już wcześniej prowadziła własną działalność. Aktorka posiada ośrodek plenerowy w podwarszawskim Pomiechówku, gdzie odbywają się imprezy i wesela. Do niedawna gwiazda nie mogła narzekać na brak klientów, ale w związku z obostrzeniami musiała wstrzymać biznes. Trudno mi się o tym mówi, bo cały czas muszę się z tym gimnastykować. Rozmawiać z różnymi osobami, tłumaczyć. Ludzie nie zawsze rozumieją, straciliśmy płynność. 15 proc. PKB to jest w Polsce branża weselna. Wszyscy, którzy mnie słyszą, wiedzą, o czym mówię - mówiła kilka miesięcy temu. Podobnie jak wielu mikroprzedsiębiorców Anna Korcz ubiegała się o dofinansowanie, lecz zapomoga okazała się niewystarczająca. 

Anna Korcz narzeka na trudną sytuację artystów i uderza w rząd. "To jest żart"

Anna Korcz otworzyła własną kawiarnię 

Przedsiębiorcza gwiazda "Na Wspólnej" uruchomiła sklep internetowy oferujący smakowite wyroby, z których słynął jej ośrodek. W końcu zdecydowała się otworzyć lokal na warszawskim Mokotowie. Anna Korcz serwuje w nim domowe wypieki i kawę. 

Kochani! Bardzo zmęczeni, ale spokojniejsi, wróciliśmy do domu po dzisiejszym dosyć trudnym dniu. "Moje smaki Anna Korcz" OTWARTE! Bukowinska 26c! Czekam na Was! - napisała na Instagramie aktorka.

Na otwarciu kawiarni zjawiły się zaprzyjaźnione gwiazdy, m.in. Grażyna Wolszczak, Joanna Koroniewska, Maria Niklińska i Basia Kurdej-Szatan, która zabrała ze sobą kilkumiesięcznego synka. 

Wpadnięcie na kawę do Anny Korcz? 

Marzena Kipiel-Sztuka w dramatycznej sytuacji. Gwiazda "Kiepskich" nie ma za co wyprawić świąt