Zamknij

To nowa prowadząca hitu TVN. Ane Pizl została gospodynią "Miasta kobiet"

23.09.2022 10:15

Olga Legosz postanowiła zrezygnować z roli prowadzącej "Miasta kobiet". Nową prowadzącą hitu TVN Style została Ane Pizl znana ze wspierania środowiska LGBT i promocji szczepień. Wywoła kontrowersje?

Ane Pižl
fot. screen: Instagram @ane_ratownica

"Miasto kobiet" po raz pierwszy pojawiło się na antenie w 2004 roku i stało jednym z najpopularniejszych programów w ramówce TVN Style. Format emitowany był z roczną przerwą do 2015 roku, a w 2021 został wskrzeszony i ponownie przyciąga widzów przed ekrany. Ciekawe rozmowy przeprowadzało wiele gwiazd, a na ekranie mogliśmy oglądać między innymi Dorotę Wellman i Magdę Mołek. W najnowszej odsłonie rolę gospodyń pełniły Marzena Rogalska, Aleksandra Kwaśniewska i Olga Legosz, jednak ta ostatnia zdecydowała się na rozstanie z "Miastem kobiet". Wiadomo już, kto ją zastąpi.

Miasto kobiet: Ane Pizl nową prowadzącą programu TVN Style

Do grona prowadzących "Miasta kobiet" dołączyła Ane Pizl znana na Instagramie jako "ane ratownica". Razem z pozostałymi gwiazdami programu pojawiła się w "Dzień Dobry TVN".

- Ane Pizl jest ratowniczką medyczną i edukatorką. Aktywnie prowadzi swój profil na temat równości, uważności i społeczności LGBT+, który obserwuje już ponad 44 tysiące użytkowników. Ane indentyfikuje się jako osoba niebinarna. Pytana przez Małgorzatę Rozenek-Majdan, jak chciałaby, żeby się do niej zwracano, podkreśliła, że używa naprzemiennie form męskich i żeńskich - czytamy na portalu Kobieta Wirtualna Polska.

- Ane ma wspaniałą cechę. Otwiera oczy bez wyważania powiek. Wnosi powiew świeżości do tego programu ze swoim sposobem myślenia, stylem bycia i poglądami - oceniła nową koleżankę Aleksandra Kwaśniewska.

Ane pochwaliła się nowym zawodowym wyzwaniem na swoim profilu na Instagramie.

- W 2020 zażartowałem, że podcastu nie, ale gdyby TVN zaproponował mi prowadzenie programu, to chętnie. Puenta tej historii jest: uważaj, jak żartujesz, bo może się spełnić [...] W Mieście Kobiet będziemy rozmawiać na tematy, które podważają zastane w kulturze schematy. Kultura powinna nas przecież wyzwalać i wzmacniać, a aktualnie stwarza zaskakująco dużo ograniczeń i nierówności. Rozmawiajmy o tym. Życie jest za krótkie, żeby płynąć z prądem - poinformowała.

Z pewnością osoba taka jak Pizl wniesie do programu świeżość i poruszy wiele istotnych społecznie tematów. Życzymy powodzenia na ekranie.