Zamknij

Aleksandra Terpińska okradziona. Złodzieje ukradli nawet nagrody z Festiwalu Filmowego w Gdyni

27.09.2021 16:25

Aleksandra Terpińska to tryumfatorka tegorocznego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Reżyserka i scenarzystka nie zdążyła nacieszyć się nagrodami. Została okradziona.

Aleksandra Terpińska
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/EAST NEWS

Aleksandra Terpińska to reżyserka i scenarzystka filmu "Inni ludzie", który spotkał się z dużym uznaniem na tegorocznym Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Choć dzieło nie zdobyło nagrody w głównej kategorii, to jednak zostało dostrzeżone w kilku innych kategoriach - m.in. za debiut reżyserski lub drugi film. Właśnie taką statuetką mogła pochwalić się Aleksandra Terpińska. Niestety, twórczyni nie nacieszyła się nią długo. Właśnie pokazała w sieci zdjęcie swojego auta, w którym była jej nagroda. Statuetka zniknęła.

Zobacz także: Krystyna Janda przyjęła trzecią dawkę szczepionki. "Wyznaczono mi termin - za godzinę!"

Aleksandra Terpińska okradziona. Złodziej zabrał statuetkę z festiwalu w Gdyni

O tym, że Terpińską okradziono, poinformowała ona sama na swoim Instagramie. "Także tyle się cieszyłam z nagrody. Pozdrawiam złodzieja, niech ładnie wygląda na półce" - napisała. Jak się okazuje, statuetka nie jest jedynym przedmiotem, który został skradziony. Artystka oszacowała straty na około 15-20 tysięcy złotych, o czym napisała w komentarzu u Karoliny Korwin-Piotrowskiej, która udostępniła jej post i nie kryła przy tym swojego oburzenia:

"Ktoś zajumał Aleksandrze Terpińskiej nagrodę z Gdyni za świetny film INNI LUDZIE! Do tego straty finansowe! Ktoś? Coś? Ludzie, k***a, co się z wami dzieje?" - napisała Korwin-Piotrowska.  "Nagroda to jedno, strat za 15-20 tysi, to drugie" - odpisała jej Terpińska.

Trzymamy kciuki za ujęcie złodzieja.