Obserwuj w Google News

78-letni aktor "Squid Game" oskarżony o molestowanie

2 min. czytania
28.11.2022 12:49
Zareaguj Reakcja

O Yeong-su, aktor netfliksowego hitu "Squid Game", usłyszał zarzut molestowania seksualnego. 78-latek miał dopuścić się napaści w 2017 roku.

78-letni aktor "Squid Game" oskarżony o molestowanie
fot. Everett Collection/East News

Południowokoreański aktor O Yeong-su został oskarżony o molestowanie. Do incydentu miało dojść w Seulu w roku 2017. Z informacji podanych przez agencje AFP wynika, że gwiazdor nie został aresztowany. Podczas przesłuchania zaprzeczył oskarżeniom.

Kobieta, która miała zostać pokrzywdzona przez aktora, zawiadomiła policję już rok temu, jednak dochodzenie w tej sprawie zostało umorzone — tym samym O Yeong-su uniknął zarzutów. Rzekoma ofiara gwiazdora złożyła jednak wniosek o ponowne otwarcie sprawy.

O Yeong-su został oskarżony o "niewłaściwy dotyk", choć sam nie przyznaje się do winy.

Przeprosiłem ją tylko dlatego, że zapewniła, iż nie zamierza nic z tym zrobić. Nie oznacza to jednak, że przyznaję się do winy — powiedział na antenie stacji JTBC.

Zobacz także: "Squid Game" sezon 2: do obsady dołączy gwiazda innego serialu Netflix?

"Squid Game": O Yeong-su długo czekał na sławę

O Yeong-su zaczął występować w latach 60. Zanim zaczął stawiać pierwsze kroki w świecie filmu, grał w teatrze. Jak sam twierdzi, zagrał w ponad 200 produkcjach. Jednak na swoje "pięć minut" przyszło mu poczekać do 2021 roku, kiedy to mogliśmy zobaczyć go w roli Oh Il-nama w hicie Netflixa o tytule "Squid Game". Jego występ urzekł widzów i zapewnił mu uznanie krytyków. Było ono na tyle duże, że Yeong-su został nagrodzony Złotym Globem. Jednocześnie stał się pierwszym południowoamerykańskim aktorem, który dostał tę nagrodę.

Przez pewien czas wydawało się, że jego kariera dopiero zaczyna nabierać tempa. Czy oskarżenia, z którymi się mierzy, mogą ją wyhamować?

Redakcja poleca

Źrodła: RadioZET.pl/Interia Świat Seriali