Obserwuj w Google News

Quiz. Co mówił twój ojciec? Dokończ złote teksty swojego taty

2 min. czytania
23.06.2024 06:14

Pamiętasz częste powiedzonka ojca, które słyszałeś w dzieciństwie? Z pewnością niejeden tekst taty dźwięczy ci w głowie, a może nawet powtarzasz go do dzisiaj. Rozwiąż quiz i przekonaj się, jak dobrze znasz kultowe teksty ojców, powtarzane w wielu polskich domach. 

Quiz. Kultowe teksty każdego ojca
  • 15 pytań Rozpocznij quiz
fot. Shutterstock

Quiz. Ulubione powiedzenia ojców. Pamiętasz te klasyki?

Niektóre wypowiedzi ojców są już niemal kultowe i zna je prawie każdy, kto wychowywał się w PRL-u lub w latach 90. Nawet jeśli twój tata tak do ciebie nie mówił, z pewnością słyszałeś te kwestie nieraz, bo funkcjonowały one wielu domach. Z pewnością niejedno zabawne powiedzonko twojego taty utkwiło ci w pamięci, a może nawet po latach zauważyłeś, że sam tak mówisz do własnych dzieci? 

Quiz: Quiz. Co mówił twój ojciec? Dokończ złote teksty swojego taty

1/15 Świecisz ojcu latarką, gdy on grzebie pod maską auta, ale oczywiście robisz to źle. Wkurzony ojciec mówi:

Prawie każdy ojciec miał jakiś swój ulubiony dowcip, zwrot lub powiedzenie, które powtarzał zawsze w określonych sytuacjach. W sieci aż roi się od wspomnień kultowych tekstów ojca, zatytułowanych prześmiewczo "co mówi twój stary". Powstają też popularne memy, w których głowę rodziny uosabia nosacz Janusz, wypowiadający do syna Piotera typowe teksty polskiego ojca z pokolenia PRL-u. Niestety wielu współczesnych 30- i 40-latktów przyznaje, że zna te scenki z autopsji. 

Zwłaszcza synowie mogą pochwalić się bogatą listą ojcowskich powiedzonek, które wielokrotnie słyszeli w dzieciństwie. Klasyczny tekst ojca z rana: "Masz zdanie bojowe". Najczęściej chodziło o to, żebyś pomógł mu w męskiej pracy w garażu. Niejeden syn, przytrzymując ojcu latarkę, gdy ten grzebał pod maską auta, usłyszał: "Synek, świecisz mi czy sobie?", oczywiście okraszone siarczystym przekleństwem.

Redakcja poleca

Jak każdy wie, dyskusji z ojcem naturalnie nie było: "punkt 20 i widzi cię w domu", a jeśli nie odrobiłeś lekcji, to "marsz do pokoju i do nauki", bo inaczej "szlaban na komputer przez tydzień". I "ucz się, bo inaczej będziesz rowy kopał". Dowiesz się, że on w twoim wieku to on już dawno sam na siebie zarabiał i że "wam się w d*pach poprzewracało od tego dobrobytu".

Pamiętasz te klasyki z domu rodzinnego? Ten quiz o kultowych tekstach ojców przypomni ci jeszcze niejedną kwestię twojego taty, które słyszałeś za dziecka milion razy. Spróbuj się nie uśmiać! 

Redakcja poleca