Obserwuj w Google News

MoneySign Suede nie żyje. Został napadnięty pod prysznicem

2 min. czytania
27.04.2023 11:34
Zareaguj Reakcja

MoneySign Suede nie żyje. Raper padł ofiarą brutalnej napaści w kalifornijskim więzieniu, w którym odsiadywał wyrok za nielegalne posiadanie broni. Miał 22 lata.

MoneySign Suede nie żyje. Został napadnięty pod prysznicem
fot. Instagram: @moneysignsuede

Nie żyje Jaime Brugada Valdez, który ukrywał się pod pseudonimem Moneysign Suede. Jego adwokat rapera przekazał mediom, że artysta. zmarł wskutek dotkliwych obrażeń ciała zadanych przy pomocy noża. Przedstawiciele zakładu karnego California Department of Corrections and Rehabilitation przekazali, że artysta został znaleziony nieprzytomny pod prysznicem. Rany na jego ciele miały „wskazywać na zabójstwo”.

Powiedzieli, że został dźgnięty w szyję. Twierdzą, że badają sprawę – oznajmił Nicholas Rosenberg, adwokat Valdeza. Dodał, że nie był to pierwszy atak na rapera.

LA Times donosi, że jeden z więźniów osadzonych w CDCR poinformował, iż do tragicznego zdarzenia doszło w części zakładu, która jest przeznaczona dla więźniów bez specjalnych potrzeb dotyczących między innymi ochrony. Wobec tego pojawia się nowe pytanie: Dlaczego MoneySign Suede nie mógł liczyć na dodatkowe środki ochrony.

Zobacz także: Tragedia po koncercie Taylor Swift. Śmierć na miejscu

Kariera MoneySign Suede'a

W 2020 roku, dwa miesiące przed rozpoczęciem odsiadki, MoneySign Suede wydał swój pierwszy singiel „Back to the Bag”. Utwór okazał się hitem sieci. Nie trzeba było długo czekać, by pod teledyskiem opublikowanym na platformie YouTube pojawił się pierwszy milion wyświetleń.

Na swoim koncie ma dwa albumy – „MoneySign Suede” i „Parkside Baby”.

Niestety młody raper nie zdążył rozwinąć skrzydeł. Zmarł w wieku 22 lat.

Fani, którzy wcześniej walczyli o to, by raper został wypuszczony z więzienia, zalali media społecznościowe kondolencjami i słowami uznania.

Dziękuję za to, że pokazałeś mi, że Meksykanin może stać się kimś w przemyśle muzycznym - – napisał jeden z internautów.
Spoczywaj w pokoju. Świat stracił legendę - dodał kolejny.

Źródła: RadioZET.pl/LATimes.com