Obserwuj w Google News

Kanye West obejrzał film i już nie jest antysemitą: "Sprawił, że znowu lubię Żydów"

2 min. czytania
26.03.2023 14:57
Zareaguj Reakcja

Kanye West, który w ostatnim czasie zasłynął z antysemityzmu, stwierdził, że film "21 Jump Street", sprawił, iż "znowu lubi Żydów". Co dzieje się z gwiazdorem?

Kanye West
fot. Rex Features/East News

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Kanye West jest kojarzony głównie z karygodnych wypowiedzi, głównie o wydźwięku antysemickim. Odwróciło się od niego wielu fanów, a także duża firma odzieżowa, która zerwała z nim kontrakt. Nagle raper ogłosił, że jednak "lubi Żydów".

Muzyk nie jest już antysemitą?

Znany muzyk już dawno przekroczył granicę kontrowersji i ekscentryzmu typowych dla wielkich gwiazd. O ile sympatyzowanie z Donaldem Trumpem można było uznać za dziwactwo, o tyle antysemickie wypowiedzi i jawne chwalenie Adolfa Hitlera ocierają się o przestępstwo.

Redakcja poleca

Na Instagramie Westa pojawił się dziwny post. Raper wyznał w nim, że "znowu lubi Żydów", a wszystko przez... film "21 Jump Street" z Jonah Hillem w roli głównej.

Oglądanie Jonah Hilla w "21 Jump Street" sprawiło, że znów polubiłem Żydów. Nikt nie powinien nienawidzić jednej czy dwóch osób i przekształcać tego w nienawiść do milionów niewinnych ludzi. Żadnego chrześcijanina nie można nazwać antysemitą, wiedząc, że Jezus jest Żydem. Dziękuję Jonah Hill, kocham cię.

Wygląda więc na to, że West przeszedł cudowną przemianę. Być może zauważył, że odwraca się od niego coraz więcej osób. Trudno się dziwić, bo u szczytu swojego antysemityzmu wystąpił w skrajnie prawicowym programie słynącym z różnego rodzaju szkodliwych teorii spiskowych i nawet prowadzący Alex Jones słynący z oburzających stwierdzeń, nie był zadowolony, kiedy raper zaczął wygłaszać szokujące zdania na temat Adolfa Hitlera.

Być może coś jest na rzeczy, bo cała zawartość instagramowego konta Westa zniknęła. Obecnie dostępny jest tylko jeden post - ten o "21 Jump Street", co może oznaczać "świeży start" muzyka, który chyba liczy, że świat zapomni mu jego zachowanie.

Redakcja poleca

"21 Jump Street": o czym jest film?

Produkcja, która sprawiła, że West "znowu lubi Żydów" to komedia kryminalna z 2012 roku o dwóch policjantach, którzy wracają do liceum, by rozpracować szajkę dilerów narkotyków. W filmie Phila Lorda i Christophera Millera oprócz Hilla w roli głównej wystąpili Channing Tatum, Brie Larson, Dave Franco, Ellie Kemper, Rob Riggle i Ice Cube. Hill pochodzi z rodziny żydowskiej. Prawdopodobnie jego talent komediowy sprawił, że Kanye West premyślał swoje nienawistne wypowiedzi dotyczące ogółu bardzo różnorodnej globalnej społeczności.

RadioZET.pl/Instagram