Obserwuj w Google News

Olivia Newton-John nie żyje. Piosenkarkę znaną z "Grease" pożegnały gwiazdy muzyki

2 min. czytania
09.08.2022 09:24
Zareaguj Reakcja

Olivia Newton-John nie żyje. Piosenkarka wcieliła się w główną rolę Sandy Olsson w musicalu "Grease". Artystkę żegnają gwiazdy muzyki z całego świata.

Olivia Newton-John i John Travolta
fot. PHOTOlink/Everett Collection/East News

Olivia Newton-John nie żyje. Australijsko-brytyjska aktorka, aktywistka i piosenkarka miała 73 lata. Największą popularność przyniosła jej główna rola w musicalu "Grease". Artystka wystąpiła u boku Johna Travolty jako Sandy Olsson.

Olivia Newton-John nie żyje. Gwiazda "Grease" miała 73 lata

Znana artystka zmarła na swoim ranczu w Kalifornii otoczona rodziną i przyjaciółmi. Kobieta od lat zmagała się z rakiem piersi. Chorobę zdiagnozowano u artystki na początku lat 90. Niestety nowotwór powrócił w 2013 roku, a kilka lat później doszło do przerzutów.

Redakcja poleca

Rola w "Grease" oraz działalność charytatywna Olivii Newton-John przyniosła jej wielu oddanych fanów. Wśród nich znaleźli się także muzycy, którzy po śmierci wokalistki pożegnali ją w mediach społecznościowych.

Olivia Newton-John nie żyje. Piosenkarkę pożegnały gwiazdy muzyki

Artykuł poświęcony zmarłej artystce udostępnił Paul Stanley z grupy KISS. Muzyk skomentował tragiczną wiadomość słowami:

To bardzo smutne. Była kochana przez wszystkich.

Sebastian Bach opublikował kadr z filmu "Grease" i napisał:

Zawsze wpadam w smutny nastrój, gdy ktoś, kto zawsze był częścią mojego życia, odchodzi. Nie potrafię opisać słowami, ile znaczy dla mnie film "Grease". Dla mnie, dla mojej rodziny, taty, żony. Moją ulubiona piosenką Olivii pozostaje "Magic from Xanadu". Nigdy nie przestanie grać mi w głowie.

Peter Frampton, legendarny członek Humble Pie i The Band również opublikował na Twitterze kilka słów odnośnie śmierci Newton-John.

Opuściła nas jedna z najpiękniejszych dusz. Olivia Newton-John była pod każdym względem niesamowitą artystką. Była bliską przyjaciółką moją, ale również nas wszystkich.

W przykre wieści nie może uwierzyć także Cyndi Lauper, która pisze na Twitterze:

Jest mi niesamowicie przykro z powodu informacji o Olivii Newton-John. Była przemiłą osobą, promieniała pięknym jasnym światłem. Będzie jej brakowało.

Natalie Imbruglia, znana z hitu "Torn" opublikowała serię zdjęć Newton-John i napisała:

Jestem załamana wieściami o śmierci Olivii Newton-John. Kiedy byłam małą dziewczynką, zamykałam oczy i śpiewałam jej piosenki, marząc, że pewnego dnia będę na scenie, występować tak jak ona. Była magiczna. Była ogromną inspiracją dla mnie i wielu innych dzieciaków, które śpiewały do swojej szczotki do włosów. Jej czystość głosu, wdzięk, śpiew z głębi serca.

Fotografię ze znaną aktorką i wokalistką opublikował także Andre Rieu, opisując zdjęcie słowami:

To było cudowne spotkanie z Olivią po koncercie w Australii. Była cudowną kobietą i wspaniałą artystką.