Obserwuj w Google News

David Muse nie żyje. Multiinstrumentalista znany z Firefall miał 73 lata

2 min. czytania
08.08.2022 09:44
Zareaguj Reakcja

David Muse nie żyje. Amerykański multiinstrumentalista występował między innymi z grupa Firefall czy The Marshall Tucker Band. Odszedł w wieku 73 lat.

David Muse
fot. Captiv8/YouTube/Screen

David Muse nie żyje. Był amerykańskim piosenkarzem, autorem tekstów, kompozytorem, producentem i multiinstrumentalistą. Przez lata kariery występował między innymi z grupą Firefall i The Marshall Tucker Band. Miał na koncie trzy złote i dwa platynowe albumy.

David Muse nie żyje. Multiinstrumentalista z Firefall miał 73 lata

O śmierci artysty poinformował zespół Firefall. Na oficjalnym fanpage'u na Facebooku grupy pojawił się przejmujący wpis.

Redakcja poleca

Muzycy pożegnali wieloletniego kolegę słowami:

Z ciężkim sercem ogłaszamy, że nasz ukochany przyjaciel David Muse zmarł na raka. Odszedł w spokoju, był w domu z żoną Patty u boku. Mamy złamane serce, jednak pocieszamy się, że chociaż on już nie cierpi. Jego miłość i cudowne wspomnienia zostaną z nami na zawsze. Nigdy go nie zapomnimy.

David Muse nie żyje. Kim był wszechstronny muzyk?

U Muse'a zdiagnozowano raka na początku 2020 roku. Stworzono zbiórkę, która miała pomóc pokryć mu koszty leczenia. Nie była to pierwsza walka muzyka z nowotworem.

Muse dołączył do Firefall w 1975 roku i został zespołowym flecistą, saksofonistą oraz klawiszowcem. Debiutancki album grupy z 1976 roku pokrył się platyną głównie dzięki singlowi "You Are the Woman". Kolejna płyta osiągnęła status złotej.

Zespół rozpadł się w 1981 roku, jednak Muse nie zrezygnował z kariery muzycznej. Współpracował z artystami takimi jak Marshall Tucker Band, Pam Rose, Bertie Higgins, Navarro i założył własny zespół Boulder County Conspiracy.

W ciągu trwania pięćdziesięcioletniej kariery artysta zagrał na ponad 25 albumach. W 2014 roku trafił do Colorado Music Hall of Fame.

Oglądaj

RadioZET.pl/ultimateclassicrock.com/