Obserwuj w Google News

Judith Durham nie żyje. Liderka The Seekers miała 79 lat

2 min. czytania
08.08.2022 09:16
Zareaguj Reakcja

Judith Durham nie żyje. Artystka była liderką australijskiej formacji folkowo-popowej The Seekers. Zmarła w wieku 79 lat.

Judith Durham
fot. rich963/YouTube/Screen

Judith Durham nie żyje. Artystka była znaną australijską wokalistką i autorką tekstów. Największą popularność przyniósł piosenkarce zespół The Seekers, który stał się pierwszą formacją pop, która odniosła duży sukces w Stanach i Wielkiej Brytanii. Muzycy sprzedali ponad 50 milionów płyt na całym świecie.

Judith Durham nie żyje. Liderka The Seekers miała 79 lat

Durham zmarła 5 sierpnia 2022 roku w wieku 79 lat. O śmierci artystki poinformowała grupa The Seekers, która wydała oświadczenie na temat odejścia wokalistki.

Redakcja poleca

Jak poinformowali muzycy, Durham zmarła po krótkim pobycie w Alfred Hospital w Melbourne. Została przyjęta na oddział zaledwie dzień wcześniej. Przyczyną śmierci były powikłania związane z przewlekłą chorobą płuc, z którą artystka walczyła już dłuższy czas.

W osobistym poście basista The Seekers, Athol Guy oświadczył:

Nasze życie zmieniło się na zawsze, straciliśmy cenną przyjaciółkę i lśniącą gwiazdę. Jej walka była heroiczna, nigdy nie narzekała na to, co ją spotkało i w pełni akceptowała takie zakończenie. Pozostawiła wspaniałe muzyczne dziedzictwo. Wraz z Keithem i Bruce’em czujemy się błogosławieni, że mogliśmy z nią to dzielić.

Judith Durham nie żyje. Kim była wokalistka?

Judith Durham założyła grupę The Seekers wraz z Guyem, Potgerem i Woodleyem w 1962 roku. Rok później artyści wydali swój pierwszy album - "Introducing The Seekers". Przez lata działalności artyści wydali aż 13 albumów. Ostatni z nich ukazał się w 2019 roku.

Durham odeszła z grupy w 1968 roku, aby rozpocząć działalność solową. Pod własnym nazwiskiem wydała 11 albumów studyjnych.

RadioZET.pl/NME