Obserwuj w Google News

Ofelia wspiera środowisko LGBT+. Iga Krefft w teledysku do utworu "To do Pana" [WIDEO]

2 min. czytania
25.06.2020 10:39
Zareaguj Reakcja

Ofelia, czyli Iga Krefft, opublikowała teledysk do piosenki „To do Pana”. Piosenkarka i aktorka postanowiła swoim nowym wideoklipem wesprzeć społeczeństwo LGBT+. Porusza w nim kwestie fundamentalnych wartości człowieka, czyli poszanowania i miłości, bez względu na orientację seksualną.

Ofelia Iga Krefft wspiera środowisko LGBT+ teledysk To do Pana wideo
fot. mat. prasowe

Ofelia w nowym teledysku To do Pana. Iga Krefft wspiera społeczeństwo LGBT+

Ofelia zaprezentowała nowy klip do utworu „To do Pana”. W swoim najnowszym teledysku, którego jest pomysłodawczynią i reżyserką, przedstawia historie ludzkiej miłości.

Pojawiają się w nim trzy zakochane pary, w tym te, które na co dzień muszą zmagać się z wykluczeniem i niezrozumieniem. W klipie widzimy Magdę Jagnicką z Kornelem Tomasikiem, Radka Pestkę z Romanem Gelo oraz Anie Dębicką z Oliwią Lis.

Nowy teledysk Igi Krefft ma zwrócić uwagę na fakt, że tylko para heteroseksualna występuje w przestrzeni publicznej, pokazując się razem. Pary homoseksualne w klipie nie są otoczone ludźmi, co tylko uwydatnia ich samotność, brak akceptacji i zrozumienia. Ofelia podkreśla, że chce żyć w kraju, gdzie każdy może kochać i żyć bez strachu, stąd przesłanie teledysku: pozwól kochać.

Obserwuje to co dzieje się na świecie, jak i w naszym kraju. Rodzi się we mnie ogromna niezgoda, na podział jaka miłość jest właściwa, a jaka nie. Chcę być spokojna o moich bliskich, widzieć uczucie bez podziału i strachu. Poszanowanie podstawowych praw człowieka, to coś, o co każdy z nas powinien usilnie zabiegać — mówi Ofelia i dodaje: „Klip miał przede wszystkim pokazać prawdę, więc kiedy obserwujesz czyjąś miłość jedyne, co ciśnie się na usta to uśmiech. Taki był nasz plan filmowy, pełen uśmiechu, poszanowania i cieszę się, że poznałam tyle wspaniałych osób. Udało nam się stworzyć ciepłą, bezpieczną atmosferę - co dobija się w finalnym efekcie”.

Ofelia w specjalnym koncercie dla fanów

Ofelia wydała w listopadzie debiutancką płytę. Znalazło się na niej dwanaście premierowych piosenek, w tym single „Zaraz” i „Tu”.

W 2020 roku Iga Krefft miała ruszyć w swoją pierwszą trasę koncertową zatytułowaną „Księgi Ofeliowe”. Wszystkie występy zostały jednak odwołane przez pandemię koronawirusa.

Artystka zdecydowała się więc nagrać specjalny koncert dla posiadaczy biletów. Wejściówki wciąż można kupować, w specjalnej puli, która jest dostępna do końca tego tygodnia. Oprócz samej płyty z nagranym koncertem dołączone zostaną również gadżety związane z Ofelią. Bilety można kupić tutaj.

RadioZET.pl/mat.prasowe