Obserwuj w Google News

Natalia Nykiel wystąpi na słynnym festiwalu w Stanach Zjednoczonych. Wielki sukces Polki

Piotr Krajewski
2 min. czytania
15.01.2020 11:35
Zareaguj Reakcja

Natalia Nykiel rozpoczyna międzynarodową karierę? Polska wokalistka może pochwalić się niemałym sukcesem. Już w marcu wystąpi na SXSW 2020, słynnym festiwalu muzycznym w Stanach Zjednoczonych.

Natalia Nykiel wystąpi na festiwalu SXSW 2020 w Stanach Zjednoczonych
fot. mat. prasowe

Natalia Nykiel wystąpi na festiwalu SXSW 2020 w Stanach Zjednoczonych

Natalia Nykiel wystąpi na słynnym festiwalu SXSW 2020 w Stanach Zjednoczonych. 24-letnia wokalistka poinformowała, że oficjalnie dołączyła do line-upu imprezy, która odbędzie się w marcu w mieście Austin w Teksasie. Będzie jedynym polskim artystą na festiwalu.

Życie mnie cały czas zaskakuje, nie spodziewałam się, że moją koncertową przygodę poza Polską, mój nowy album pozwoli mi zacząć od jednego z najważniejszych festiwali na świecie! To będzie piękny rok! — napisała szczęśliwa Natalia Nykiel, która wystąpi na scenie elektronicznej.

W listopadzie zeszłego roku Natalia Nykiel wydała niespodziewanie minialbum zatytułowany „Origo”. Płyta jest wyjątkowym krokiem w karierze młodej artystki, ponieważ to jej pierwsze wydawnictwo, które pojawiło się na rynku międzynarodowym. Znalazło się na nim pięć premierowych kompozycji. 

Wydając nowy album „Origo”, pierwszy na rynki międzynarodowe wkroczyłam na zupełnie nową dla mnie drogę. Płyta została przyjęta tak dobrze, że nawet o tym nie marzyłam. Marzę natomiast żeby zagrać z tym materiałem choćby kilka małych koncertów w innych krajach i poczuć na nowo energię, jaka mi towarzyszyła, kiedy debiutowałam — dodała artystka.

SXSW: co to za festiwal i gdzie się odbywa?

SXSW to jeden z najpopularniejszych festiwali w Stanach Zjednoczonych. Co ciekawe, nie jest to jednak typowa festiwalowa impreza. W trakcie kilkudniowego eventu w Austin odbywają się nie tylko koncerty młodych artystów z całego świata, ale także różnego rodzaju warsztaty, wykłady i spotkania. Podczas SXSW 2020 wystąpi ponad 300 artystów z 42 państw.

RadioZET.pl/onet.pl/PK