Obserwuj w Google News

Krystian Ochman o wojnie w Ukrainie. Czy w tym roku Eurowizja powinna się odbyć?

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
21.03.2022 12:06
Zareaguj Reakcja

Krystian Ochman zabrał głos w sprawie wojny w Ukrainie. Artysta został zapytany w wywiadzie, czy uważa, iż Eurowizja powinna się odbyć mimo trwającej wojny.

Krystian Ochman
fot. VIPHOTO/East News

Wojna w Ukrainie rozpoczęła się 24 lutego. Państwo od 26 dni dzielnie broni ojczyzny, a Kijów pozostaje niezdobyty. W wyniku nocnego ostrzału stolicy i potężnej eksplozji zginęło co najmniej osiem osób. Atakowane państwo odrzuciło ultimatum Rosji dotyczące Mariupola. W poniedziałek 21 marca doszło do ostrzału Odessy z poziomu morza. Zniszczono kilka budynków mieszkalnych.

Wojna w Ukrainie - najnowsze informacje [RELACJA NA ŻYWO]

Od przeszło trzech tygodni oczy świata są zwrócone w kierunku Ukrainy. Trwa organizowanie pomocy dla Uchodźców oraz tych, którzy zostali w kraju objętym przez wojnę. Swój sprzeciw wobec działań Rosji wyrażają znani sportowcy, dziennikarze, aktorzy, celebryci i muzycy.

Polskie gwiazdy, które pomagają Ukrainie. Znani Polacy wspierają ofiary wojny [GALERIA]

Kraj został zdyskwalifikowany w tegorocznym konkursie Eurowizji, jednak mimo to nadal pojawiają się głosy, że rywalizacja nie powinna się odbyć. Mocne stanowisko w sprawie zajęła między innymi Doda, która uważa, że ze względu na wojnę konkurs wygrałaby Ukraina, co jest niesprawiedliwe wobec innych wykonawców.

Redakcja poleca

Krystian Ochman o wojnie w Ukrainie. Czy Eurowizja powinna się odbyć?

Zdanie na ten temat wyraził również Krystian Ochman, który w tym roku ma reprezentować Polskę w Turynie. W rozmowie z portalem Spider's Web oświadczył:

To nie zależy ode mnie, ale myślę, że to dobrze, że Eurowizja jest organizowana, bo będziemy mogli pokazać europejską solidarność i apelować o pokój. Nikt tego raczej nie będzie traktować jako konkursu czy rywalizacji państw, ale chęci zjednoczenia się. Taka impreza wręcz niektórym będzie bardzo potrzebna, by się zbliżyć z innymi w tych ciężkich czasach.

Krystian Ochman pojawi się w Turynie z utworem "River".

Fundacja Radia ZET prowadzi akcję pomocową dla osób z Ukrainy