Obserwuj w Google News

Kanye West z mocnymi zarzutami "To facet, który wspiera gwałciciela"

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
08.11.2021 16:25
Zareaguj Reakcja

Kanye West w ogniu krytyki. Wokalista został oskarżony o "wspieranie gwałciciela" przez jedną z domniemanych ofiar Marilyna Mansona.

Kanye West
fot. shutterstock.com

Kanye West to jeden z najpopularniejszych raperów na świecie. Muzyk jednak budzi zainteresowanie nie tylko ze względu na swoją twórczość, ale również kontrowersje, które regularnie wywołuje. W ostatnich latach wiele mówiło się o jego udziale w wyborach prezydenckich, a gdy temat ucichł, artysta powrócił z informacją, że ma zamiar zmienić nazwisko.

Kanye West w ogniu krytyki. Co zrobił wokalista?

Tak faktycznie się stało. Od połowy października Kanye West to Ye. Wniosek rapera został zaakceptowany przez amerykański sąd, co pozwoliło muzykowi na wielkie zmiany. Decyzja według wielu jest zwykłym kaprysem, jednak ostatnia fala krytyki zalała muzyka z innych powodów.

Redakcja poleca

Artysta zaprosił do udziału w swoim Sunday Service znane osobistości. Wśród nich pojawił się Justin Bieber oraz Marilyn Manson. Obecność drugiego z wymienionych muzyków wywołała u wielu osób głośny sprzeciw również ze względu na religijny charakter wydarzenia.

Manson został oskarżony o znęcanie się nad kobietami, o gwałt oraz przemoc seksualną. Wśród wielu partnerek muzyka, które przyznały, że podczas trwania związku, artysta dopuszczał się nadużyć znalazła się Ashley Morgan Smithline. Kobieta jest nie tylko rozżalona, ale również przerażona postawą Westa. Smithline nie rozumie, dlaczego Manson pojawił się na wydarzeniu, który ma charakter religijny.

13 najlepszych piosenek wszech czasów według magazynu "Rolling Stone". Który hit wygrał? [WIDEO]

Kanye West zaprosił na nabożeństwo Marilyna Mansona. Muzyk stanął w ogniu krytyki

W wywiadzie dla magazynu People kobieta stwierdziła:

Kiedy na to patrzę, jest mi niedobrze. W jakim świecie my żyjemy? Moje traumy znowu wróciły. To dowód na to, że świat nie dba o to, czy gwałcisz, bijesz lub w jakikolwiek sposób krzywdzisz te wszystkie kobiety. Możesz robić, co chcesz, jeśli jesteś facetem, masz pieniądze i sławę.

Po chwili dodała również wiele gorzkich słów pod adresem Westa, któremu zarzuciła "wspieranie gwałciciela", jak nazywa Mansona.

Ten facet musi wiedzieć, że wspiera gwałciciela. Wspiera oprawcę niejednej dziewczyny.

Manson pojawił się również na premierze nowego albumu Kanyego Westa "Donda".