Obserwuj w Google News

Festiwal Wodecki Twist 2022. Na scenie wielkie gwiazdy polskiej muzyki. Kto wystąpi?

Joanna Chojnacka
2 min. czytania
07.04.2022 11:24
Zareaguj Reakcja

Festiwal Wodecki Twist 2022. Poznaliśmy już szczegóły na temat piątek, jubileuszowej edycji imprezy. Kto wystąpi? Gdzie i kiedy odbędą się koncerty?

Zbigniew Wodecki
fot. EAST NEWS

Festiwal Wodecki Twist 2022 odbędzie się po dwuletniej przerwie. To impreza organizowana przez Fundację imienia Zbigniewa Wodeckiego oraz miasto Kraków. 

Festiwal Wodecki Twist 2022. Gdzie? Kiedy? Kto wystąpi?

Festiwal rozpocznie się 10 czerwca, kiedy to chóry z całego kraju zaśpiewają największe przeboje zmarłego artysty. Oprócz tego o godzinie 12 z Wieży Mariackiej wybrzmi - nie jak zwykle hejnał, a utwór "Zacznij od Bacha".

Redakcja poleca

W ramach festiwalu 11 czerwca w altanie Zbigniewa Wodeckiego przy Teatrze imienia Juliusza Słowackiego zacznie funkcjonować muzyczny klub przy Plantach. Zbiorą się tam liczni goście, a fani muzyki jazzowej będą mogli posłuchać ulubionych kompozycji.

Tego samego dnia w Centrum Kontresowym ICE wystartuje "Gala Przyjaciół". W ramach piątej, jubileuszowej edycji festiwalu na scenie pojawią się prawdziwe gwiazdy. Udział w wydarzeniu potwierdziła Alicja Majewska, Ania Rusowicz, Ralph Kaminski, Krzysztof Zalewski, Andrzej Lampert, Joanna Kulig, Maciej Musiałowski, Natalia Szroeder i Maciej Maleńczuk oraz Sound'n'Grace. Autorem aranżacji jest orkiestra pod batutą Tomka Szymusia.

Gwiazdy, które odeszły. Te znane osoby zmarły w 2021 roku [GALERIA]

Festiwal Wodecki Twist 2022. Bilety. Transmisja. Gdzie oglądać?

Wyjątkowy koncert rozpocznie się o godzinie 20 i będzie transmitowany przez Telewizję Polsat. Osoby, które chciałyby zjawić się w Krakowie osobiście, mogą zakupić bilety na jubileuszową galę. Wejściówki są dostępne na stronie Eventim oraz Going. Ceny rozpoczynają się od 139 złotych.

Finał festiwalu przeniesie się na plenerową scenę nad Wisłą. Na Wyspie Muzyki zagra Kayah, Baasch, Novika, Agim, Kev Fox i Rysy.

RadioZET.pl/Interia