Obserwuj w Google News

Eurowizja 2022. Polska faworytem? Bukmacherzy nie mają wątpliwości

2 min. czytania
05.05.2022 12:20
Zareaguj Reakcja

Eurowizja 2022 zbliża się wielkimi krokami. Swoje przewidywania odnośnie wyników rywalizacji opublikowali bukmacherzy. Jak Polska wypada w statystykach?

Krystian Ochman
fot. Wojciech Olkusnik/East News

Eurowizja 2022 rozpocznie się już 10 maja. W tym roku konkurs odbędzie się w Turynie we Włoszech dzięki ubiegłorocznemu zwycięstwu zespołu Måneskin. Na fanki i fanów konkursu czekają dwa półfinały, we wtorek i czwartek, oraz sobotni wielki finał. Polskę reprezentować będzie Krystian Ochman z piosenką “River”.

Eurowizja 2022. Polska faworytem? Bukmacherzy nie mają wątpliwości

Artysta pojawi się na scenie w drugim półfinale 66. Konkursu Piosenki Eurowizji. Wykona swój hit 12 maja. Aktualnie Ochman jest jednym z faworytów do zwycięstwa, jednak czy faktycznie awansuje do finału?

Redakcja poleca

Eksperci STS, największej firmy bukmacherskiej w Polsce, są niemal w 100% pewni, że reprezentant Polski zakwalifikuje się do wielkiego finału. Obstawiając taki obrót wydarzeń, nie mamy szansy na dużą wygraną. O wiele więcej mogą zyskać pesymiści, którzy zakładają porażkę Polaka.

Eurowizja 2022. Jakie szanse na wygraną ma Krystian Ochman?

Co więcej, polski wokalista jest także jednym z faworytów do triumfu w wielkim finale. Kurs na to, że Krystian Ochman zostanie sklasyfikowany w pierwszej dziesiątce, wynosi 1.50 (im niższy kurs, tym większe prawdopodobieństwo zdarzenia). Na to, że zajmie miejsce na podium 5.00.

QUIZ: 10 słynnych przebojów z Eurowizji. Jak dobrze je znasz? 

Tegorocznym faworytem do zwycięstwa w całym konkursie jest Ukraina. Kurs na zwycięstwo naszego wschodniego sąsiada to 1.80. Duże szanse na triumf według bukmacherów mają jeszcze Włochy (kurs 5.50) oraz Szwecja (kurs 6.50).

Zdaniem bukmacherów w wielkim finale najprawdopodobniej usłyszymy reprezentantów:

  •  z pierwszego półfinału: Ukrainy, Grecji, Norwegii, Holandii, Albanii, Armenii, Mołdawii, Portugalii, Szwajcarii, Litwy
  • z drugiego półfinału: Polski, Szwecji, Serbii, Finlandii, Estonii, Australii, Cypru, Belgii, Czech, Azerbejdżanu,
  •  a także przedstawicieli krajów “Wielkiej Piątki”, czyli Niemiec, Francji, Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Włoch (gospodarzy).