Obserwuj w Google News

Plagiat na Eurowizji 2022? Internauci: ta piosenka brzmi jak hit Taylor Swift [WIDEO]

2 min. czytania
05.05.2022 10:50
Zareaguj Reakcja

Plagiat na Eurowizji 2022? Poruszenie wśród internautów wywołała piosenka "Guilty Pleasure", którą śpiewa Mia Dimšić w barwach Chorwacji. Zdaniem niektórych osób utwór jest łudząco podobny do jednego z przebojów Taylor Swift. Słyszycie podobieństwo?

Mia Dimsic Taylor Swift
fot. mat. prasowe / EBU / Andres Putting, Rich Fury/Getty AFP/East News

Eurowizja 2022 rozpocznie się już 10 maja. Tegoroczny konkurs wywołuje ogromne emocje wśród polskich fanów, ponieważ po raz pierwszy od dawna Polska jest w gronie faworytów. Krystianem Ochmanem i jego piosenką "River" zachwycają się słuchacze z całej Europy.

Nie brakuje też kontrowersji. Mowa o piosence reprezentującej Chorwację. Zdaniem wielu internautów utwór "Guilty Pleasure" brzmi jak hit z repertuaru Taylor Swift.

Redakcja poleca

Eurowizja 2022: Chorwacja dopuściła się plagiatu? "Guilty Pleasure" ma brzmieć jak hit Taylor Swift

"Guilty Pleasure" to utwór Mii Dimšić, który reprezentantka Chorwacji zaprezentuje podczas pierwszego półfinału Eurowizji 2022.

Sporo słuchaczy zachwyca się balladą o przyjemnym, folkowym brzmieniu. Część osób krytykuje jednak chorwacką piosenkę za zbyt duże podobieństwo do przeboju "Willow" Taylor Swift z 2020 roku.

Nałożyłem instrumental "Willow" na wokale Mii Dimšić… Nawet nie musiałem niczego przycinać, jej głos pasuje idealnie. Według mnie piosenki brzmią zbyt podobnie – napisał jeden z użytkowników Twittera.

Reprezentantka Chorwacji zareagowała na oskarżenia o plagiat. W jednym z wywiadów przyznała, że uwielbia Taylor Swift i inspiruje się nią, ale utwór "Guilty Pleasure" nie jest kopią. Podczas wizyty w chorwackim Otvoreni Radio Mia Dimšić zaśpiewała nawet mashup swojej piosenki i hitu "Willow".

Krystian Ochman na Eurowizji 2022. Kiedy i gdzie odbędzie się konkurs?

Eurowizja 2022 odbędzie się w dniach 10-14 maja w Turynie. W 66. edycji konkursu weźmie udział 40 państw.

Reprezentant Polski Krystian Ochman wystąpi w drugim półfinale Eurowizji 2022 zaplanowanym na 12 maja. Polska jest obecnie wymieniana w gronie faworytów do zwycięstwa.

QUIZ: ile wiesz o Krystianie Ochmanie? Test wiedzy przed Eurowizją 2022

Eurowizja 2022 Krystian Ochman pierwsza próba Polski
10 Zobacz galerię
fot. mat. prasowe / EBU / Nathan Reinds