Obserwuj w Google News

Netflix znów zaskoczył wszystkich. Ten film zdobywa popularność na całym świecie

2 min. czytania
09.12.2022 17:56
Zareaguj Reakcja

Troll to nowy hit platformy Netflix. Norweska produkcja nazwana "skandynawskim King Kongiem" zajmuje wysokie miejsce wśród najczęściej oglądanych tytułów.

Troll - kadr z filmu Netflix
fot. Netflix/materiały prasowe

Netflix potrafi zaskakiwać swoimi najpopularniejszymi produkcjami. Gdyby ktoś kilka tygodni temu powiedziałby, że "Troll" będzie królował na listach najchętniej oglądanych tytułów, zapewne nikt by nie uwierzył.

Netflix: "Troll" jednym z najchętniej oglądanych filmów

Platforma Netflix ma wyrobioną opinię jawiącą się w głowach przeciętnych odbiorców. To zazwyczaj kolorowe, poprawne politycznie produkcje dla nastolatków pełne głośnych wstawek muzycznych i ciężkich do polubienia postaci. Ale nie zawsze ta wizja jawi się jako prawdziwa.

Redakcja poleca

Netflix potrafi zaskakiwać tytułami dostępnymi w swojej bazie, a jeszcze bardziej zaskakują czasem użytkownicy platformy, którzy powodują, że dany film lub serial zdobywa popularność. Tak właśnie jest z norweskim filmem "Troll". Jak podaje Variety, najnowsza produkcja w reżyserii Roara Uthauga jest jedną z najchętniej oglądanych nieanglojęzycznych pozycji w historii serwisu. W ciągu kilku pierwszych dni od premiery film był oglądany przez ponad 75,9 miliona godzin. "Troll" zadebiutował 1 grudnia 2022 roku i obecnie znajduje się na 8. miejscu najchętniej oglądanych filmów nieanglojęzycznych.

Daleko mu do serialu "Wednesday", który jest najnowszym hitem Netflix i zajmuje obecnie 3. miejsce na liście najchętniej oglądanych anglojęzycznych produkcji odcinkowych. Tytuł reżyserowany przez Tima Burtona oglądano przez ponad 752,5 godziny.

Redakcja poleca

"Troll": o czym jest film Netflix?

Film ze scenariuszem Espena Aukana zaczyna się od eksplozji w norweskich górach. Zdarzenia budzi ze snu postać z norweskich mitów - ogromnego trolla. Do walki z rozjuszoną bestią staje nieustraszona paleontolożka. W rolach głównych wystąpili Ine Marie Wilmann, Kim Falck, Mads Sjøgård Pettersen, Gard B. Eidsvold, Pål Richard Lunderby i Eric Vorenholt. "Troll" jest niezwykle chwalony przez krytyków za grę aktorską, muzykę, zdjęcia, reżyserię, efekty wizualne i sekwencje akcji. Jedyne zastrzeżenia pojawiły się co do samej fabuły.

RadioZET.pl/Variety