Obserwuj w Google News

"Krzyk 6": Courteney Cox potwierdziła kontynuację słynnego horroru. Kiedy premiera?

Sergiusz Kurczuk
2 min. czytania
17.03.2022 11:05
Zareaguj Reakcja

Courteney Cox powróci w 6. części serii horrorów "Krzyk". Aktorka dostała scenariusz i potwierdziła, kiedy ruszą zdjęcia do filmu.

Krzyk (2022) - Courteney Cox - kadr z filmu
fot. Everett Collection/East News

Niebawem rozpoczną się prace na planie 6. części "Krzyku". W obsadzie nie zabraknie gwiazdy serii horrorów - Courteney Cox. Kiedy produkcja trafi do kin?

"Krzyk 6": Courteney Cox zapowiedziała nową część horroru

Dopiero co z kinowego afisza zeszła 5. część serii "Krzyk", a twórcy horroru już powoli przygotowują się do wejścia na plan kontynuacji. Wygląda na to, że ostatni sequel tchnął w kultową markę zupełnie nowe życie.

Redakcja poleca

Courteney Cox słynie nie tylko z roli Moniki Geller z serialu "Przyjaciele". Rozpoznawalność przyniósł jej również udział w serii "Krzyk". Niebawem ponownie wcieli się w dziennikarkę Gale Weathers, o czym poinformowała w podcaście Just for Variety with Marc Malkin. Aktorka nie tylko potwierdziła, że 6. część filmu rzeczywiście powstaje, ale również zdradziła, że dostała już scenariusz, a zdjęcia mają rozpocząć się w ciągu najbliższych 3 miesięcy.

Wczoraj dostałam scenariusz. Jeszcze go nie czytałam, po prostu go dostałam… Jestem podekscytowana, że mogę go przeczytać i wiem, że niedługo zaczniemy kręcić. Myślę, że w czerwcu, w Kanadzie.

Fani "Krzyku" zapewne nie wyobrażają sobie serii bez udziału Cox. Aktorka wystąpiła we wszystkich częściach horroru, który zadebiutował w roku 1996. Grała wraz z pozostałymi stałymi członkami obsady, wcielającymi się w głównych bohaterów filmu - Neve Campbell i Davidem Arquette.

O tym, że powstanie "Krzyk 6" po raz pierwszy informowano w lutym 2022 roku. Sukces kasowy 5. części sprawił, że zdecydowano się kontynuować historię o walki z seryjnym mordercą, skrywającym się pod charakterystyczną maską, inspirowaną słynnym obrazem Edvarda Muncha.

Redakcja poleca

"Krzyk 6": kiedy premiera?

Na razie na temat filmu wiadomo bardzo niewiele. Nie zdradzono, kiedy możemy spodziewać się premiery kontynuacji horroru. Prawdopodobnie najwcześniej nastąpi to w roku 2023. W kwietniu 2022 roku do sprzedaży trafi natomiast "Krzyk 5" w wydaniu domowym dostępnym na Blu-ray i DVD.

RadioZET.pl/Just for Variety with Marc Malkin

Najlepsze horrory na Netflix: 5 produkcji, które musicie obejrzeć [ZDJĘCIA]

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET