Obserwuj w Google News

"Krzyk": powstanie 6. część kultowego horroru. Prace ruszą jeszcze w tym roku

2 min. czytania
04.02.2022 11:16
Zareaguj Reakcja

Sukces filmu "Krzyk" sprawił, że twórcy zapowiedzieli oficjalnie pracę nad kolejną częścią serii horrorów. Zdjęcia do filmu ruszą w połowie roku 2022. Kiedy premiera?

Krzyk - Ghostface, Jenna Ortega - kadr z filmu
fot. Everett Collection/East News

Najnowszy "Krzyk" nie jest ostatnim słowem twórców słynnego horroru. Według najnowszych informacji niebawem zobaczymy kolejne morderstwa, których sprawcą jest tajemniczy Ghostface.

"Krzyk 6": twórcy zapowiedzieli kontynuację horroru

Pierwszy "Krzyk" był przełomem w podgatunku kina grozy, jakim są slashery. Produkcja zadebiutowała w 1996 roku i do tego czasu na stałe wpisała się w popkulturę. Nic dziwnego, że horror doczekał się pięciu kolejnych części. Ostatnia z nich zatytułowana po prostu "Krzyk" ukazała się w roku 2022.

Redakcja poleca

Jak podaje Screen Rant, wytwórnia Paramount i firma produkcyjna Spyglass Media ogłosiły, że ruszyły prace nad kontynuacją "Krzyku". Sukces komercyjny i pochlebne głosy krytyków oraz widzów sprawiły, że twórcy zdecydowali się powołać do życia kolejną część makabrycznych przygód Sidney Prescott (Neve Campbell), która musi ponownie stanąć oko w oko z przerażającym zamaskowanym mordercą.

Niespełna miesiąc po premierze ostatniego "Krzyku", za który ponownie odpowiedzą Matt Bettinelli-Olpin i Tyler Gillett na podstawie scenariusza duetu Jamesa Vanderbilta i Guya Busicka. Zdjęcia do filmu mają ruszyć już w lecie 2022 roku. Przedstawiciele Paramount zapowiedzieli szóstą część "Krzyku" w oficjalnym oświadczeniu.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni fanom na całym świecie, którzy entuzjastycznie przyjęli nasz film. Nie możemy się doczekać, aż publiczność zobaczy, co Radio Silence, scenarzyści Jamie i Guy oraz Project X mają w zanadrzu dla naszej rodziny z Woodsboro.

Na razie nie zdradzono żadnych szczegółów dotyczących nowego "Krzyku". Film z 2022 roku rozgrywa się dziesięć lat po wydarzeniach ukazanych w czwartej części. Miasteczko Woodsboro zostaje zaatakowane przez kolejnego szaleńca w kostiumie Ghostface'a. Tym razem seria ataków prowadzi do Sam Carpenter - kobiety związanej ze mroczną przeszłością miasta. Nowe zabójstwa przyciągają uwagę głównych bohaterów poprzednich części - Deweya Rileya (David Arquette), Gale Weathers (Courteney Cox) i Sidney (Neve Campbell), którzy powracają, by na dobre położyć kres atakom.

Redakcja poleca

"Krzyk 6": kiedy permiera?

Wygląda na to, że nowy "Krzyk" jest rozpoczęciem renesansu niezwykle popularnej nigdy serii horrorów. Piąta odsłona filmu trafiła do kin 14 stycznia 2022 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy szósta część trafi na duże ekrany. Zapewne fanom przyjdzie poczekać kilkanaście miesięcy na ponownie pojawienie się mordercy w charakterystycznej masce.

RadioZET.pl/Screen Rant

Najlepsze horrory na Netflix: 5 produkcji, które musicie obejrzeć [ZDJĘCIA]