Obserwuj w Google News

"365 dni": Netflix ogłosił start produkcji 2. i 3. części filmu na podstawie serii Blanki Lipińskiej

2 min. czytania
14.05.2021 10:34
Zareaguj Reakcja

"365 dni" powraca, a w nim Laura i Massimo uwikłani w nowe intrygi i sekrety. Netflix zdradził, kiedy i gdzie rozpoczną się zdjęcia do 2. i 3. części serii opartej na bestsellerach Blanki Lipińskiej.

365 dni 2 i 3 część filmu
fot. materiały prasowe Next Film

"365 dni" powraca jako... produkcja Netflixa (!). 14 maja 2021 gigant streamingowy ogłosił rozpoczęcie prac nad dwoma sequelami hitu, które mają być luźno oparte na książkach "Ten dzień" i "Kolejne 365 dni".

Redakcja poleca

"365 dni": 2. i 3. część filmu powstaje dla Netflix

Film "365 dni" dzięki obecności na słynnej platformie streamingowej stał się międzynarodowym hitem. Polski erotyk znalazł się na liście Top 10 produkcji w ponad 90 krajach i ostatecznie okazał się najchętniej oglądanym filmem na Netflix w 2020 roku. Sukcesu tego, jak widać, nie przyćmiły nawet liczne oskarżenia polskich i zagranicznych krytyków o promowanie kultury gwałtu, trzy Węże oraz Złota Malina za scenariusz. Gigant streamingowy zdecydował się wziąć kontynuacje hitowej produkcji pod swoje skrzydła.

Redakcja poleca

Łukasz Kłuskiewicz odpowiedzialny w Netflix za pozyskiwanie lokalnych treści w Europie Środkowo-Wschodniej tak tłumaczy decyzję streamera:

- "365 dni" był jednym z najpopularniejszych filmów wśród naszych widzów w 2020 roku. Ściśle współpracujemy z Blanką Lipińską, autorką książkowej trylogii "365 dni" i scenarzystką filmu, aby kontynuować historię Laury i Massimo na ekranie. Ich wspólna podróż pełna jest zwrotów akcji, a postacie wciąż się rozwijają i coraz więcej się o sobie dowiadują.

Redakcja poleca

Ze współpracy z Netflixem niezmiernie cieszy się Blanka Lipińska, która jako autorka literackiego pierwowzoru współpracuje przy pisaniu scenariusza z Mojcy Tirs. Celebrytka czuje się zaszczycona faktem, że gigant streamingowy zrealizuje filmy na podstawie jej książek:

- To dla mnie zaszczyt i ogromna radość, że kolejne dwie części trylogii "365 dni" - "Ten dzień" oraz "Kolejne 365 dni" - stały się inspiracją dla filmowych scenariuszy, które zostaną zekranizowane przez Netflix. Jestem bardzo podekscytowana, że fani moich książek na całym świecie będą mogli śledzić dalsze losy Laury i Massimo, oraz poznać ich w nowych, świeżych i zaskakujących sytuacjach.

Redakcja poleca

"365 dni": Netflix ogłasza start produkcji sequeli. Kiedy rozpoczną się zdjęcia?

Sequele "365 dni", podobnie jak pierwszy film, będą reżyserowane przez Barbarę Białowąs i Tomasza Mandesa, który jest również jednym z producentów. Tomasz Mandes współpracuje też przy tworzeniu scenariusza z Blanką Lipińską i główną scenarzystką - Mojcą Tirs. Pozostałymi producentami są Maciej Kawulski i Ewa Lewandowska.

W obsadzie kolejnych części filmu "365 dni" ponownie pojawią się Michele Morrone i Anna-Maria Sieklucka, a także Magdalena Lamparska i Otar Saralidze. Dołączy do nich Simone Susinna w roli Nacho - tajemniczego mężczyzny, który pojawi się w życiu Massima i Laury.

Zdjęcia do 2. części "365 dni" mają rozpocząć się już w maju 2021. Będą realizowane w Polsce i we Włoszech. Premiera na Netflix została zaplanowana na 2022 rok.

RadioZET.pl/Netflix

Redakcja poleca