Zamknij

Michał Kołodziejczak: kim jest założyciel Agrounii i lider protestu rolników? Partia, wiek majątek

Redakcja
05.02.2019 16:37
Michał Kołodziejczak: kim jest lider protestu rolników? Partia, wiek majątek
fot. Mateusz Grochocki/East News

Michał Kołodziejczak: kim jest? Lider protestów rolników to jedna z największych zagadek ostatnich tygodni – choć wcześniej nie był znany, to po tym jak zorganizował blokadę dróg w kilku polskich miastach zaczęły o nim mówić wszystkie media w kraju. Sprawdzamy kim jest rolnik Michał Kołodziejczak, a także podajemy informacje, które go dotyczą: partia, wiek, majątek. 

Kim jest Michał Kołodziejczak? Michał Kołodziejczak: partia, wiek, majątek. Sprawdzamy informacje o nowym nieformalnym liderze polskich rolników. Co na ten moment wiadomo o Michale Kołodziejczaku?

Michał Kołodziejczak: kim jest lider protestów rolników?

Michał Kołodziejczak to były radny miasta i gminy Błaszki (woj. łódzkie). Mandat otrzymał po tym jak wystartował z list PiS. Zanim Michał Kołodziejczak zaczął organizować protesty rolników, brał udział w innych manifestacjach – m.in. przeciwko budowie farmy wiatrowej we wsi Wróblew.

>> Były radny PiS, hodowca ziemniaków i lider protestu rolników. Kim jest Michał Kołodziejczak?

Agrounia: partia Michała Kołodziejczaka

Michał Kołodziejczak na początku 2018 roku utworzył Unię Warzywno-Ziemniaczaną, która zaczęła protestować przeciwko polityce rządów PiS, dotyczącej np. walki z wirusem ASF. Rolnicy zrzeszeni w partii blokowali kilkakrotnie drogi. Następnie, Michał Kołodziejczak utworzył nowe ugrupowanie – Agrounia. Kołodziejczak twierdzi, że ma ono zjednoczyć rolników ze wszystkich branż.

>> Prezes AGROunii Michał Kołodziejczak w Radiu ZET: od poniedziałku zaczyna się w Polsce powstanie chłopskie

Michał Kołodziejczak: wiek, majątek

Michał Kołodziejczak urodził się 14 września 1988 roku. Ma 31 lat. Rolnik zajmuje się zawodowo uprawą ziemniaków - ma m.in. 13 hektarowe gospodarstwo, które w 2017 roku przyniosło mu przychód w wysokości 900 tys. złotych. 

RadioZET.pl/PZ