Zamknij

Marsz Niepodległości 2019 Warszawa: godzina. Kiedy odbędzie się manifestacja? [TRASA, PLAKAT, PROGRAM]

Paweł Żurek
28.10.2019 10:43

Godzina rozpoczęcia Marszu Niepodległości 2019 w Warszawie jest już znana. Manifestacja jak co roku przejdzie przez warszawskie ulice – od ronda Dmowskiego do PGE Stadionu Narodowego. Sprawdzamy, kiedy dokładnie rozpocznie się Marsz, którędy przebiega jego trasa, a także pokazujemy oficjalny plakat MN 2019.

Marsz Niepodległości 2019: godzina. Kiedy odbędzie się manifestacja? [TRASA, PLAKAT, PROGRAM]
fot. Marsz Niepodległości Instagram/screen

Poniżej odpowiadamy na najważniejsze pytanie dot. Marszu Niepodległości 2019:

  •  O której godzinie rozpocznie się i zakończy Marsz Niepodległości?
  •  Którędy przebiega trasa Marszu?
  •  Jaki będzie program Marszu Niepodległości?

Marsz Niepodległości 2019 Warszawa: godzina

Rozpoczęcie Marszu Niepodległości zostało zaplanowane na godz. 14. Wtedy uczestnicy manifestacji zaczną gromadzić się przy rondzie Dmowskiego w Warszawie. Sam marsz rozpocznie się później – o godz. 15.

Marsz Niepodległości potrwa do godziny 19.

Przed marszem część z jego uczestników udaje się jeszcze na Mszę świętą. Póki co, nie wiemy gdzie ani o której godzinie rozpocznie się nabożeństwo.

>> Premier: niezależnie od tego, kto ma jakie poglądy cieszymy się, że mamy wolną Polskę

Marsz Niepodległości 2019 Warszawa: trasa

Uczestnicy tegorocznego marszu przejdą identyczną trasą jak w zeszłych latach. Pochód rozpocznie się na rondzie Dmowskiego. Uczestnicy Marszu Niepodległości pójdą al. Jerozolimskimi aż pod PGE Stadion Narodowy.

Program Marszu Niepodległości 2019 w Warszawie

Oprócz Marszu Niepodległości jego organizatorzy zazwyczaj przygotowują też inne atrakcje, które dotyczą 11 listopada 1918 roku. Były to np. prelekcje, pokazy filmów, wykłady i gry miejskie. Nie wiemy jeszcze co zostało zaplanowane z okazji Marszu Niepodległości 2019.

Plakat Marszu Niepodległości [2019, WARSZAWA]

Organizatorzy Marszu Niepodległości co roku zapowiadają go publikując plakat. Tegoroczny afisz przedstawia różaniec owinięty wokół dłoni modlącej się osoby. Hasło Marszu 2019 to Miej w opiece Naród cały. Cytat pochodzi z maryjnej pieśni "Z dawna Polski tyś Królową".

RadioZET.pl/PZ