Obserwuj w Google News

Spotify Wrapped 2020 - jak sprawdzić swoje zestawienie ulubionych utworów z 2020 roku?

2 min. czytania
02.12.2020 15:19
Zareaguj Reakcja

Pod koniec roku użytkownicy serwisu Spotify mogą sprawdzać swoje zestawienia ulubionych wykonawców, gatunków muzycznych oraz jakich utworów słuchali najczęściej w poprzednim roku. Poniżej podpowiadamy, jak sprawdzić Spotify Wrapped 2020, gdzie znaleźć i jak wygenerować swoją playlistę ulubionych utworów w mijającym roku i na czym dokładnie polega ta funkcjonalność.

Spotify Wrapped 2020 - jak sprawdzić swoje zestawienie ulubionych utworów z 2020 roku
fot. Shutterstock

Spotify Wrapped 2020 - jak sprawdzić swoje zestawienie ulubionych utworów z 2020 roku? Poniżej zebraliśmy najważniejsze informacje o zestawieniu ulubionych utworów oraz podpowiadamy, jak sprawdzić Spotify Wrapped 2020 i inne szczegóły.

Jak sprawdzić Spotify Wrapped 2020 i zestawienie ulubionych utworów?

Na oficjalnej stronie internetowej serwisu muzycznego Spotify możemy przeczytać, że po raz kolejny użytkownicy mogą sprawdzić swoje spersonalizowane zestawienia ulubionych artystów i utworów, które najczęściej odtwarzali w 2020 roku. 

Podsumowanie jest już dostępne dla wszystkich użytkowników platformy w aplikacji mobilnej Spotify na telefonach z systemem iOS i Android. Wystarczy zalogować się do swojego konta, a na głównym ekranie aplikacji pokaże się możliwość wygenerowania własnego zestawienia Spotify Wrapped 2020. Jeśli nie mamy takiej możliwości, najczęściej wystarczy zaktualizować aplikację i odczekać chwilę. Zestawienie powinno pojawić się po kilkunastu minutach od zainstalowania aktualizacji.

Spotify podsumował 2020 rok. Czego słuchali Polacy? Oto najpopularniejsze hity

Co to jest Spotify Wrapped 2020 i na czym to polega?

W komunikacie na stronie internetowej Spotify możemy przeczytać więcej szczegółów o tym, co to jest Spotify Wrapped 2020.

Po raz kolejny największa platforma streamingowa na świecie publikuje podsumowanie roku #SpotifyWrapped, które opisuje upodobania użytkowników Spotify w 2020 roku - pokazuje jak ponad 320 milionów słuchaczy na całym świecie odtwarzało podcasty, dla dziennej dawki informacji i rozrywki, oraz ulubione piosenki w trakcie wykonywania codziennych zadań. - czytamy na stronie.

Z danych Spotify wynika, że krajowa muzyka coraz częściej zajmuje czołowe miejsca w rankingach słuchalności w Polsce. 2020 rok tylko wzmocnił ten trend. Na pozycji lidera wśród artystów, niezmiennie od 2018 roku, znajduje się Taco Hemingway, którego singiel "Polskie Tango" uplasował się na czwartym miejscu zestawienia najpopularniejszych utworów bieżącego roku.

Drugą pozycję zajął Quebonafide, awansując o 5 miejsc w stosunku do ubiegłego roku. Miejsce w rankingu top 5 utrzymuje także Bedoes. Wśród najpopularniejszych artystów pojawili się również Lanek oraz Mata, kolejno na miejscach trzecim i piątym.

RadioZET.pl/mat. prasowe