Zamknij

Sara James: kim jest uczestniczka Eurowizji Junior 2021? [WIEK, INSTAGRAM, RODZICE, POCHODZENIE]

19.12.2021 09:30

Kim jest Sara James? Zwyciężczyni "The Voice Kids" reprezentowała Polskę na Eurowizji Junior 2021, która odbyła się 19 grudnia w Paryżu. Poniżej szczegóły na temat wieku Sary James, jej Instagrama, rodziców i pochodzenia polskiej reprezentantki. 

Sara James
fot. Pawel Wodzynski/East News

Sara James - kim jest reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2021? Wiek, Instagram, rodzice, pochodzenie i inne - sprawdzamy najważniejsze informacje o zwyciężczyni "The Voice Kids 4", która zajęła 2. miejsce na Eurowizji dla Dzieci 2021 w Paryżu.

Zobacz także: Eurowizja Junior 2021: RELACJA NA ŻYWO, WYNIKI konkursu – niedziela, 19.12

Kim jest Sara James i ile lat ma reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2021? [WIEK, INSTAGRAM]

Wiele osób szuka informacji o tym, ile lat ma Sara Egwu-James, zwyciężczyni "The Voice Kids 4" i reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2021. Jak możemy przeczytać na oficjalnej stronie internetowej programu, Sara James ma 13 lat - urodziła się w 2008 roku. 

Przygoda Sary z muzyką rozpoczęła się na „poważnie” w wieku sześciu lat, kiedy wygrała w pierwszym konkursie wokalnym. "Od tamtej pory mikrofon stał się jej nieodłącznym elementem nie tylko na scenie, ale i w codziennym życiu. Obecnie uczy się w Szkole Podstawowej w Ośnie Lubuskim oraz w Państwowej Szkole Muzycznej pierwszego stopnia w Słubicach. Tam też uczęszcza do Miejskiego Ośrodka Kultury SMOK, szlifując swoje wokalne umiejętności" - czytamy o wokalistce na stronie "The Voice Kids".

Na Instagramie Sara Egwu-James prowadzi swoje konto pod nazwą @sara_james_music. Obserwuje je ponad 150 tysięcy osób.

Zobacz także: Eurowizja Junior 2021: oto zwyciężczyni konkursu. Kim jest Malena z Armenii? [WIDEO]

Sara James: rodzice i pochodzenie. Skąd pochodzi?

Sara James urodziła się 10 czerwca 2008 roku w Slubicach. Młoda wokalistka ma także afrykańskie pochodzenie. Jej rodzicami są Polka i Nigeryjczyk.

John Egwu-James, ojciec Sary James, również śpiewa. Występował w polskich programach muzycznych – "Bitwie na głosy" i "X Factor".

Sara James w "The Voice Kids" i na Eurowizji Junior 2021

W 2021 roku Sara Egwu-James wzięła udział w 4. edycji programu TVP "The Voice Kids". Po przesłuchaniach w ciemno, gdzie wykonała piosenkę "Anyone" Demi Lovato obrócili się wszyscy jurorzy. Uczestniczka wybrała drużynę Tomsona i Barona, którzy doprowadzili ją do zwycięstwa. W ścisłym finale "The Voice Kids 4" pokonała Olka Klembalskiego i Tatianę Kopalę.

Zobacz także: Eurowizja Junior 2021: zagraniczni dziennikarze o Polsce. "Sara James idzie po zwycięstwo"

19 grudnia Sara James wystąpiła na Eurowizji Junior 2021 z piosenką "Somebody". 13-latka została wybrana na reprezentantkę Polski po wygraniu programu "Szansa na sukces". Polka zajęła wysokie 2. miejsce na Eurowizji dla Dzieci 2021.

Zobacz także: Eurowizja Junior 2021: faworyci do zwycięstwa. Czy Polska ma szansę na trzecią wygraną?