Obserwuj w Google News

Niepodległa do hymnu 2020 - o której, kiedy i na czym polega akcja 11 listopada?

2 min. czytania
02.11.2020 18:08
Zareaguj Reakcja

Na czym polega akcja Niepodległa do hymnu 2020, kiedy, o której godzinie i jak się do niej przyłączyć? W całej Polsce oraz w wybranych miastach na świecie w Święto Niepodległości w samo południe będziemy mogli zaśpiewać wspólnie hymn Polski i w ten wyjątkowy sposób uczcić 102. rocznicę odzyskania niepodległości.

Niepodległa do hymnu 2020 - o której, kiedy, na czym polega akcja 11 listopada i jak dołączyć
fot. Shutterstock

Niepodległa do hymnu 2020 - kiedy, o której akcja, na czym polega i jak dołączyć? Poniżej zebraliśmy najważniejsze informacje na temat wydarzenia, które odbędzie się w całej Polsce, a także w niektórych miastach na świecie w Święto Niepodległości 2019.

Niepodległa do hymnu 2020 - o której akcja na 11 listopada i kiedy?

Jak możemy przeczytać w opisie akcji Niepodległa do hymnu 2020:

Z Wieży Zegarowej Zamku Królewskiego w Warszawie 11 listopada o godz. 12.00 zostanie na żywo odegrany hymn Polski przez dwóch trębaczy – przedstawicieli Straży Miejskiej m.st. Warszawy. Pokażmy, że w kolejną rocznicę odzyskania niepodległości jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną. Zademonstrujmy to w najbliższy sercom Polaków sposób – poprzez wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego!

„Niepodległa do hymnu” to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, zapoczątkowane w 2018 roku – w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Chcemy przenieść tę nową tradycję na kolejne stulecie i dać wszystkim możliwość zaśpiewania hymnu wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami, wszystkimi Polakami. Uczcijmy najważniejsze święto i wyślijmy w świat sygnał, że potrafimy zjednoczyć się w tak wyjątkowym dniu dla naszej Ojczyzny!

Zapraszamy do wspólnego odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego i zwiedzania Zamku, który tego dnia będzie czynny do godz. 16.00. Wśród propozycji – najnowsza wystawa serwisu prezydenckiego!

Hymn Polski zostanie wykonany 11 listopada 2020 r. równo o godzinie 12.00 podczas oficjalnych uroczystości państwowych i podczas niewielkich uroczystości lokalnych w kraju i za granicą w ramach akcji Niepodległa do hymnu 2020Mazurka wyemitują stacje radiowe i zagrają orkiestry straży pożarnej, wojska, policji. Zespoły polskich teatrów, oper, filharmonii również planują zaproszenie lokalnych społeczności do wspólnego świętowania.

Hymn Polski - tekst oficjalny polskiego hymnu [CAŁY TEKST DO DRUKU]

Jak dołączyć do akcji Niepodległa do hymnu 2020?

Na specjalnej stronie internetowej niepodlegla.gov.pl możemy znaleźć szczegółową mapę miejsc, w których będzie odbywała się akcja Niepodległa do hymnu 2020. Zaznaczone są tam miejsca w Polsce oraz na świecie, które zadeklarowały chęć dołączenia do wydarzenia. Warto jednak mieć na uwadze, że w tym roku z powodu epidemii koronawirusa wiele wydarzeń będzie odbywać się w ograniczonej formie lub zostanie całkowicie odwołanych.

"Niepodległa do hymnu" to jedyne w swoim rodzaju wydarzenie, możliwość wspólnego zaśpiewania hymnu przez każdego Polaka. Zaśpiewajmy razem z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami. Uczcijmy wspólnie najważniejsze święto! - czytamy za stronie internetowej.

Pomysłodawcą i koordynatorem akcji "Niepodległa do hymnu" jest Biuro Programu "Niepodległa".

RadioZET.pl