Obserwuj w Google News

Listopad 2020 - DNI WOLNE: kiedy jest wolne od pracy i szkoły w listopadzie?

2 min. czytania
30.10.2020 16:54
Zareaguj Reakcja

Dni wolne w listopadzie 2020 to temat, na który informacji szukają zarówno osoby pracujące, które odpowiednio wcześniej chcą zaplanować sobie ewentualny urlop w pracy, jak i uczniowie, którzy nie wiedzą, w jakie dni w tym miesiącu nie będą mieli zajęć. Przedstawiamy szczegółowy kalendarz dni wolnych od pracy i szkoły w listopadzie 2020.

Listopad 2020 - DNI WOLNE: kiedy jest wolne od pracy i szkoły w listopadzie?
fot. SHUTTERSTOCK

Dni wolne w listopadzie 2020 - kiedy jest wolne od pracy i szkoły? Które dni w tym miesiącu są ustawowo wolne? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy, kiedy dni wolne w listopadzie w 2020 roku.

Dni wolne w listopadzie 2020 - kiedy wolne od pracy?

Dni wolne w listopadzie 2020 od pracy to informacje, które szczególnie interesują wiele osób, a przede wszystkim tych, którzy odpowiednio wcześniej chcą zaplanować sobie ewentualny urlop.

Zazwyczaj w listopadzie możemy cieszyć się z dwóch dni wolnych - 1 listopada, kiedy to przypada Uroczystość Wszystkich Świętych oraz 11 listopada, kiedy wypada Święto Niepodległości. W tym roku jednak będzie nieco inaczej. W 2020 Wszystkich Świętych przypada w niedzielę. W takiej sytuacji nie należy nam się dodatkowy dzień wolny od pracy. Polskie prawo pozwala na odbieranie dnia wolnego tylko wtedy, jeśli święto wypada w sobotę, ponieważ w wielu miejscach pracy jest to normalny dzień pracujący. 

Dzień wolny za 1 listopada 2020 - czy przysługuje dodatkowy dzień wolny od pracy?

Oznacza to, że w tym roku w listopadzie przypada tylko jeden dzień wolny od pracy - nie licząc weekendów - w środę, 11 listopada. Wtedy też, jak już wspominaliśmy powyżej, wypada Święto Niepodległości, które jest dniem ustawowo wolnym.

Dodatkowe dni wolne od pracy w okolicy 1 listopada?

Listopad 2020 - dni wolne: kiedy jest wolne w szkole?

Podobna sytuacja, jeśli chodzi o dni wolne w listopadzie 2020, przedstawia się w przypadku uczniów. W tym miesiącu, tak jak osoby pracujące, mają oni jeden dzień wolny 11 listopada. W pozostałe dni odbywają się normalne lekcje zdalne.

Dni wolne od szkoły 2020/2021 - kiedy ferie i przerwa świąteczna? [KALENDARZ SZKOLNY]

RadioZET.pl