Zamknij

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach 2018: kiedy i o której godzinie?

Redakcja
24.04.2018 12:39

Tegoroczny sezon Koncertów Chopinowskich 2018 w Łazienkach Królewskich rozpocznie się w pierwszej połowie maja. Kiedy dokładnie i w jakich godzinach będzie można posłuchać recitali fortepianowych? Sprawdzamy datę inauguracji sezonu i przedstawiamy szczegółowy program koncertów.

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich 2018.
fot. Andrzej Stawinski/REPORTER/EASTNEWS

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach 2018 rozpoczną się już niebawem. Kiedy inauguracja tegorocznego sezonu i gdzie dokładnie odbędą się plenerowe koncerty? Odpowiadamy na jedne z najczęściej zadawanych pytań przez internautów.

» Bilet do teatru za grosze 2018: kiedy, gdzie, za ile? [SPEKTAKLE, WARSZAWA] «

» Juwenalia 2018: Warszawa - koncerty. Kto wystąpi na scenie? [ARTYŚCI] «

Koncerty Chopinowskie 2018 w Łazienkach: kiedy, o której i gdzie?

Inauguracja tegorocznego sezonu Koncertów Chopinowskich w Łazienkach 2018 odbędzie się w niedzielę, 13 maja o godzinie 12:00. To właśnie wtedy będzie mieć miejsce pierwszy koncert w plenerze w tym roku. Recitale odbywać się będą co tydzień, w każdą niedzielę o godz. 12:00 oraz 16:00 pod Pomnikiem Chopina w Łazienkach Królewskich. Przez kilka miesięcy będzie można posłuchać światowej sławy pianistów, w tym wybitnych muzyków młodego pokolenia, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę.

Koncerty Chopinowskie 2018 w Łazienkach potrwają do niedzieli, 30 września. Wstęp jest bezpłatny. Przypominamy, że w tym roku przypada już 59. edycja wydarzenia.

Koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich 2018: program wydarzenia

Wiele osób zastanawia się także nad programem Koncertów Chopinowskich 2018. Niestety nie ma jeszcze udostępnionej informacji na ten temat. Jeśli tylko pojawi się szczegółowy program, opublikujemy go w tym artykule. Przypominamy, że w ubiegłym roku, podczas 58. sezonu Koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich dla warszawskiej publiczności zagrali m.in. Lukas Geniusas, Takashi Yamamoto czy Kevin Kenner.

Koncerty Chopinowskie to jedne z najstarszych wydarzeń muzycznych w Warszawie. Po raz pierwszy zorganizowano je w 1959 roku, niedługo po zrekonstruowaniu pomnika polskiego kompozytora. 

RadioZET.pl/JW