Zamknij

Chiny: 35. Międzynarodowy Festiwal Śniegu i Lodu. Co roku powstaje lodowe miasto [WIDEO;ZDJĘCIA]

Redakcja
23.01.2019 20:18

Wciąż narzekacie, że jest zimno? Lodowate temperatury za oknem średnio zachęcają do wyjścia z domu, jednak uczestnicy 35. Międzynarodowego Festiwalu Śniegu i Lodu w Chinach dziwnym trafem szybko zapominają o takich niedogodnościach. Jak co roku z okazji nietypowego święta powstało niesamowite, tęczowe lodowe miasto. To trzeba zobaczyć!

Chiny: 35. Międzynarodowy Festiwal Śniegu i Lodu. Co roku powstaje lodowe miasto [WIDEO;ZDJĘCIA]
fot. YouTube

Międzynarodowy Festiwal Śniegu i Lodu

Co roku odbywa się w chińskim mieście Harbin i za każdym razem przyciąga średnio ponad milion gości. Trudno się dziwić - czegoś takiego mogliście jeszcze nie widzieć. Tradycyjnie już i przy 35 edycji festiwalu zbudowano gigantyczne, mieniące się tęczowymi barwami lodowe miasto, złożone z onieśmielających zamków i majestatycznych pałaców. Minusowe temperatury to w takich warunkach konieczność, w tych okolicach nie trzeba się jednak tym martwić. Lokalizacja miasta w północno-wschodniej części kraju sprawia, że lodowate wiatry docierają do niemal każdego zakątka Harbin, prowadząc do mrozów sięgających nawet do -40 stopni Celsjusza. Dzięki temu o bezpieczeństwo gigantycznych rzeźb wykonanych w całości z lodu nie trzeba dbać w żaden dodatkowy sposób.

 

Miasto wykonane z lodu

Festiwal tradycyjnie odbywa się od 5 stycznia aż do końca lutego, kiedy to wczesna wiosna najczęściej sama "rozprawia się" z lodowymi atrakcjami.

Ściągający w tym terminie do Harbin turyści oraz okoliczni mieszkańcy mogą liczyć nie tylko na widowiskowe spacery wokół lodowych, kolorowo oświetlonych rzeźb, ale także liczne pokazy artystyczne, oraz dostęp do takich rozrywek jak gigantyczne ślizgawki, stacje narciarskie czy zawody pływackie "morsów". Jest na co popatrzeć!

RadioZET.pl/źródło:Wired;WashingtonPost;TVN24/AG

 

Zobacz także