Obserwuj w Google News

„Zmierzch” powróci jako serial. Zapowiedziano nową wersję hitu o wampirach

2 min. czytania
20.04.2023 14:05
Zareaguj Reakcja

„Zmierzch” jako serial. Znana powieść Stephanie Meyer doczeka się ponownej ekranizacji. Czy dorówna popularności filmowej adaptacji z Kristen Steward i Robertem Pattinsonem?

zmierzch-powróci-jako-serial-zapowiedziano-nową-wersję-hitu-o-wampirach
fot. Hoederath/FaceToFace/0000587/East News

Moda na tworzenie kontynuacji i nowych wersji hitów sprzed lat trwa w najlepsze. W Polsce głośno jest o prequelu „Samych Swoich” i produkcji „ U pana Boga w Królowym Moście”. Za granicą ogromną popularność zyskał „ Ród smoka” ukazujący zdarzenia poprzedzające historie znane z „ Gry o tron”. Podobnym sukcesem nie może pochwalić się z kolei nowa wersja „ Plotkary”, która została skasowana zaledwie po dwóch sezonach. Niedawno ogłoszono powstanie rebootu przygód Harry’ego Pottera. Nowi aktorzy stawiają się jednak nie na planie filmu, lecz serialu wyprodukowanego przez HBO. Podobny los czeka też „ Zmierzch”. Powieść o wampirach i wilkołakach doczeka się ponownej ekranizacji.

Redakcja poleca

„Zmierzch” z nowymi aktorami. Serial powtórzy sukces filmu z Robertem Pattisonem i Kristen Steward?

11 lat po premierze ostatniej części kinowego „Zmierzchu” pojawiły się plotki o powstaniu nowej wersji dobrze znanej serii o wampirach i wilkołakach. Historia oparta jest na popularnych książkach Stephanie Meyer. Autorka osiągnęła niewiarygodny sukces, publikując w 2005 roku pierwszą część swojej hitowej powieści. Wkrótce nastolatki na całym świecie zachwycały się przygodami Belli i Edwarda zagranych później przez Kristen Steward i Roberta Pattinsona.

Jeszcze większą popularnością cieszyły się rzecz jasna ekranizacje „Zmierzchu”. Premiery doczekało się w sumie 5 filmów. Co prawda nie cieszyły się one uznaniem krytyków, lecz pokochali je widzowie. Nic więc dziwnego, że producenci wpadli na pomysł ponownego sięgnięcia po uwielbiane przez fanów postaci.

The Hollywood Reporter podaje, że już wkrótce Bella i Edward powrócą na ekrany. Tym razem, by zajrzeć do świata błyszczących krwiopijców, nie trzeba będzie jednak udać się do kin. Zdaniem portalu w planach jest nakręcenie serialu, który na nowo opowie dobrze znaną historię. W role bohaterów „Zmierzchu” wcielić mają się całkiem nowi aktorzy. Póki co nie wiadomo, kogo zobaczymy w produkcji.

Oglądaj