Obserwuj w Google News

Terrence O’Hara nie żyje. Twórca "Doktor Quinn" i "Z Archiwum X" miał 76 lat

2 min. czytania
12.12.2022 09:24
Zareaguj Reakcja

Zmarł Terrence O’Hara - amerykański reżyser popularnych seriali - "Tajemnice Smallville", "Z Archiwum X" czy "Doktor Quinn". Odszedł w wieku 76 lat.

Znicz - materiał poglądowy
fot. Jakub Kaminski/East News

5 grudnia 2022 roku zmarł Terrence O’Hara. Był amerykańskim reżyserem i aktorem. Stał za kamerą wielu słynnych seriali. Miał 76 lat.

Terrence O’Hara nie żyje

Jak podaje Deadline, o śmierci filmowca poinformowała jego córka - Maddie O’Hara, która zamieściła post na Instagramie.

Nigdy nie myślałam, że napiszę te słowa – to nierealne. Zawsze wyobrażałam sobie, jak prowadzi mnie do ołtarza, patrzy, jak dorastają jego wnuki i starzeje się nad jeziorem z moją mamą.

Według słów córki reżysera, mężczyzna od 5 lat chorował na nowotwór złośliwy. Nie zdradziła jednak szczegółów choroby.

Rak to suka. Jego życie było zbyt krótkie. Przez ostatnie 5 lat po cichu zmagał się z chorobą, przez cały ten czas reżyserując, pracując, walcząc i uśmiechając się.

Terrence O’Hara urodził się 25 grudnia 1945 roku. Zaczynał jako aktor. Przed kamerą zadebiutował w roku 1978 rolą w serialu "Ryan's Hope". Na swoim koncie miał udział w takich produkcjach kinowych i telewizyjnych jak "Mrs. Columbo", "CHiPs", "Naga zemsta" czy "Mściciele". Karierę aktorską zakończył w połowie lat 80. XX wieku.

Redakcja poleca

Terrence O’Hara: najważniejsze seriale, które zrobił

Jako reżyser zadebiutował w roku 1989 filmem "Ciemnia mordercy". Pierwszym serialem w dorobku O'Hary był "Łowca przygód". Poza tym reżyserował takie hity lat 90., jak "Jedwabne pończoszki", "Renegat", "Niebieski Pacyfik", "Doktor Quinn" , "Dotyk anioła", "Star Trek: Voyager", czy "Kameleon".W nowym milenium pracował nad takimi produkcjami, jak "Anioł ciemności", "Z Archiwum X", "JAG - Wojskowe Biuro Śledcze", "Tajemnice Smallville", "Herosi", czy "Synowie anarchii". Najpopularniejszym serialem stworzonym przez O'Harę byli "Agenci NCIS" z 2003 roku. Pracował również nad jego spin-offami - "Agenci NCIS: Los Angeles" i "Agenci NCIS: Nowy Orlean".

Redakcja poleca

Wśród pozostałych produkcji reżyserowanych przez twórcę znalazły się "Magia kłamstwa", "Maski szpiega", "Rosewood", "CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas", "Grimm" i "Czarna lista".

RadioZET.pl/Deadline