Obserwuj w Google News

Yakira Chambers nie żyje. Aktorka i twórczyni popularnego serialu kryminalnego miała tylko 42 lata

2 min. czytania
06.12.2022 16:40
Zareaguj Reakcja

Zmarła Yakira Chambers - aktorka, producentka i redaktorka scenariusza znana z popularnych produkcji miała tylko 42 lata. Co było przyczyną śmierci?

Znicz - materiał poglądowy
fot. Jakub Kaminski/East News

30 listopada 2022 roku odeszła Yakira Chambers. Była amerykańską aktorką, producentką i scenarzystką znaną z pracy przy takich tytułach, jak "Niepewne", czy "NCIS: Hawai". Zmarła w wieku 42 lat.

Yakira Chambers nie żyje

O śmierci artystki doniósł portal Deadline, powołując się na informacje przekazane przez rodzinę.

Przyczyną śmierci kobiety był ostry atak zamartwicy. Do śmierci doszło przed centrum handlowym w Newport Beach w Kalifornii wieczorem 30 listopada 2022 roku. Znajdowała się tam wraz z matką. Nagle zaczęła mieć trudności z oddychaniem, a następnie upadła. Niestety nie udało się jej odratować.

Rodzina zmarłej skomentowała jej niespodziewaną śmierć.

Jej nagła i przedwczesna śmierć pogrążyła nas wszystkich w smutku. Yakira była światłem, symbolem nadziei dla naszej społeczności, orędowniczk naszej kultury i reprezentacją tego, jak wygląda spełnianie marzeń. Pasja Yakiry wykraczała poza jej codzienną pracę w biznesie; uwielbiała pomagać innym w tworzeniu wyjścia z trudnych sytuacji. Wierzyła w równość i demarginalizację osób o innych kolorach skóry niż biały, aby stworzyć równe szanse dla wszystkich. Ta pasja została zrealizowana w postaci jej fundacji CureConstanceFoundation - organizacji zrodzonej z konieczności znalezienia możliwości finansowych dla osób w kryzysie zdrowotnym.

Yakira Chambers urodziła się w Chicago. Ukończyła z wyróżnieniem Lindblom Math and Science Academy High School. Następnie zdobyła tytuł naukowy na Southern Illinois University z zarządzania danymi, a później pracowała jako kierowniczka do spraw zapewniania jakości oprogramowania w St. Louis. Uzyskała tytuł magistra zarządzania biznesem na Southern Illinois University w Edwardsville, ale porzuciła tę drogę kariery na rzecz pracy w branży rozrywkowej. Z tego powodu przeprowadziła się do Los Angeles.
Tam Chambers ukończyła dwuletni kurs aktorski Meisnera w Joanne D. Baron/D.W. Brown Studio. Uczestniczyła również w prestiżowym programie Midsummer na Oxford Program British American Drama Academy, na którym były również takie gwiazdy, jak Ruth Negga, Paul Giamatti, Tracie Thoms i nieżyjący już Chadwick Boseman.

Redakcja poleca

Yakira Chambers: najważniejsze role

Chambers zadebiutowała przed kamerą w 2007 roku w filmie "Eye See Me". Innymi produkcjami z jej udziałem były "Państwo młodzi: Chuck i Larry", "The Obama Effect", czy "M.O. Diaries". Najpopularniejszym tytułem z jej udziałem był serial HBO "Niepewne". Po raz ostatni zagrała w filmie "John Henry" z 2020 roku.

Redakcja poleca

Jako producentka Chambers zaczęła pracować w roku 2012 przy "M.O. Diaries". Poza tym wyprodukowała 10 filmów krótkometrażowych, w kilku również występując. W roli scenarzystki zadebiutowała również w 2012 roku podczas pracy przy krótkometrażówce "Bobby". Była też jedną z autorek scenariusza do popularnej serii kryminalnej "NCIS: Hawai'i" oraz nadchodzącego serialu "MysEducation", który również produkowała.

RadioZET.pl/Deadline

NCIS: Hawai'i