Obserwuj w Google News

Netflix: jak obejść blokadę konta? Internauci już wykombinowali sposób

2 min. czytania
05.06.2023 11:33
Zareaguj Reakcja

Netflix realizuje plan mający na celu wyeliminowanie dzielenie się hasłem do konta. Tymczasem internauci znaleźli jeden prosty sposób na to, jak obejść ograniczenia.

Netflix - materiał poglądowy
fot. Anna Golaszewska/East News

Platforma Netflix jakiś czas temu zapowiedziała, że kończy z możliwością współdzielenia konta przez osoby niemieszkające w jednym gospodarstwie domowym. Powoli ta zapowiedź jest realizowana. Użytkownicy znaleźli już jednak całkiem oczywiste obejście nowego punktu regulaminu.

Netflix: wspólne hasło bez dodatkowych opłat?

Na samym początku szefostwo Netflix wręcz zachęcało użytkowników do dzielenia się hasłem do konta, z którego można oglądać online tysiące filmów i seriali na całym świecie. Kiedy jednak pojawiła się coraz bardziej atrakcyjna oferta konkurencji - HBO Max, Disney+, Apple TV+ czy Amazon Prime Video, Netflix postanowił ograniczyć rozmywanie się rzeczywistej liczby abonentów i przy okazji znieść liberalne podejście do współdzielenia konta.

Redakcja poleca

Od jakiegoś czasu za używanie tego samego konta w różnych miejscach bez wykupienia dodatkowej osoby podpiętej pod profil grozi blokada uniemożliwiająca korzystanie z platformy. Zasada została wcielona w życie również w naszym kraju. Z tego samego konta mogą obecnie korzystać tylko osoby mieszkające w tym samym gospodarstwie domowym. Jak podaje hdtvpolska.com, sprytni użytkownicy znaleźli już sposób na obejście ograniczenia.

Okazuje się, że to jedna z najprostszych możliwych opcji - usługa VPN. Netflix sprawdzając, kto korzysta z danego konta, posługuje się jedynie adresem IP użytkownika. Jeśli więc kilku użytkowników w różnych gospodarstwach domowych będzie mieć ten sam adres IP, platforma nie zablokuje konta. Pozwala na to VPN, za pomocą którego można skopiować adres IP przypisany do głównego profilu. Oczywiście dobra usługa VPN jest dodatkowo płatna, więc ten sposób i tak może wiązać się z dodatkowymi kosztami.

Jest jeszcze jedna metoda. Przerażeni wprowadzeniem zakazu współdzielenia konta użytkownicy zaczęli się zastanawiać, co z dostępem do Netflix podczas podróży. W ciągu kilku ostatnich lat platforma umilała wielu podróżnym czas oraz służyła jako dodatkowa rozrywka na przykład na wakacjach. Netflix wprowadził jednak możliwość korzystania z serwisu poza miejscem zamieszkania, o ile raz w miesiącu użytkownik zaloguje się do swojego konta w gospodarstwie domowym przypisanym do głównego profilu.

Oznacza to więc, że w teorii osoby, z którymi współdzielimy konto, mogą czasami logować się do naszego profilu, bez narażania nas na blokadę dostępu do Netflix. Platforma nie zdradziła jednak, jak do końca jak działa ten system.

Netflix: ile kosztuje dostęp do platformy?

Współdzielenie konta pozwalało cieszyć się dostępem do biblioteki Netflix za kilka złotych miesięcznie. Oczywiście pod jedno konto mogła być podpięta określona ilość urządzeń, co nie zmienia faktu, że z jednego profilu mogło korzystać spokojnie kilka gospodarstw domowych. Obecnie Netflix oferuje trzy pakiety cenowe.

  • 29 złotych miesięcznie
  • 43 złote miesięcznie
  • 60 złotych miesięcznie

Za kilkanaście złotych miesięcznie można dodać kolejne konta, które będzie podpięte pod główny profil, co w pewnym stopniu zmniejsza koszty za abonament Netflix. 

Redakcja poleca

RadioZET.pl/hdtvpolska.com