Obserwuj w Google News

Euro 2024. Atak hakerów na TVP podczas meczu Polski. Kibice oburzeni

2 min. czytania
21.06.2024 20:08

Mecz Polska - Austria na Euro 2024 był powodem ataku hakerów na strony TVP. Nadawca przeprosił kibiców za problemy i wyjawił powód działań cyberprzestępców.

Wojciech Szczęsny - Euro 2024
fot. Foto Olimpik/REPORTER/East News

Mecz Polski na Euro 2024 przerwany. TVP oskarża hakerów

21 czerwca 2024 roku odbył się mecz Polska - Austria w ramach rozgrywek Euro 2024. Niestety nie wszyscy kibice mogli oglądać potyczkę sportową w spokoju. Okazuje się, że w pewnym momencie były problemy z transmisją meczu na stronie TVP Sport. Publiczny nadawca wydał oświadczenie w tej sprawie. Za sytuację odpowiadają hakerzy.

Quiz: Co wiesz o mistrzostwach Europy w piłce nożnej?

1/12 W którym roku rozegrano pierwsze mistrzostwa Europy w piłce nożnej?

Na platformie X pojawiły się przeprosiny ze strony przedstawicieli TVP. Poinformowano kibiców, co jest powodem problemów z transmisją meczu reprezentacji Polski z Austriakami na Euro 2024.

"Przepraszamy za kłopoty techniczne związane z przekazem meczu Polska – Austria w internecie. Obecnie intensywnie pracujemy nad stabilnością transmisji. Ze wstępnych ustaleń wynika, że po raz kolejny infrastruktura stron internetowych TVP została poddana atakowi DDoS" - czytamy w oświadczeniu. "Dla zapewnienia nieprzerwanego dostępu do transmisji Telewizja Polska uruchomia alternatywną stronę, na której bez zakłóceń można oglądać pojedynek Polska – Austria" - dodano.

"Celem dzisiejszego ataku typu DDoS (Distributed Denial of Service) było przeciążenie serwerów Telewizji Polskiej i doprowadzenie do poważnych zakłóceń lub całkowitego uniemożliwienia odbioru transmisji online meczu z Austrią, zarówno na stronach internetowych, jak i w aplikacjach mobilnych TVP" - przekazano w informacji prasowej. To nie pierwszy raz, kiedy hakerzy zaatakowali serwery TVP podczas Euro 2024. Podobna sytuacja miała miejsce dzień wcześniej, a także podczas pierwszego meczu reprezentacji Polski.

Hakerzy postanowili wykorzystać mecz na Euro 2024, by przeciążyć serwery TVP. Z tego powodu kibice, którzy śledzili rozgrywkę w internecie i na urządzeniach mobilnych, natknęli się na problemy z transmisją. Problem szybko wyłapano i postanowiono go obejść, oferując alternatywę - stronę http://mecz.tvp.pl.

Redakcja poleca

Mecz Polska - Austria na Euro 2024 przerwany. Kibice nie kryją oburzenia

Jak nietrudno się domyślić, sytuacja zdenerwowała wielu widzów, którzy z powodu problemów technicznych, nie mogli oglądać meczu online. Pod komunikatem TVP na platformie X pojawiło się wiele krytycznych komentarzy. Autor jednego z nich zaprezentował print screen, z którego wynika, że alternatywna strona z relacją z meczu Polska - Austria, również nie działa.

Zobacz także

"Jezu jesteście żenadą chodząca … może trzeba dokupić miejsca na serwerach przy takim wydarzeniu" - napisała jedna z kibicek. "Jasne, po prostu nie macie przepustowości na tyle wydajnej, żeby wszyscy sobie normalnie obejrzeli. Takie pitolenie o DDOS... Po prostu źle wyskalowaliście infrastrukturę, albo nie zapłaciliście za odpowiednie łącze..." - nie dowierza w wyjaśnienia użytkownik X. "Wy tak serio? XD" - wtórował mu inny internauta. "Nie zes*ajcie się. W ch*ju mam wasze przepraszam. Onkologia leży, bo wy bierzecie kasę, a nawet nie potraficie transmisji internetowej przeprowadzić bez problemu" - nie krył oburzenia rozwścieczony fan piłki nożnej.

Źródło: Radio ZET/X/TVP.Info

Nie przegap