Obserwuj w Google News

„Awantura o kasę” w Polsacie. Wraca lubiany program Krzysztofa Ibisza

2 min. czytania
21.06.2024 12:33

Polsat ogłosił powrót kultowego programu. Na antenie znowu pojawi się „Awantura o kasę”, czyli jeden z najchętniej oglądanych teleturniejów początku XXI wieku. W rolę gospodarza ponownie wcieli się Krzysztof Ibisz.

Krzysztof Ibisz
fot. Wojciech Olkusnik/East News

Krzysztof Ibisz dostał nowy program. „Awantura o kasę” wraca do Polsatu

Polsat dwoi się i troi, by zapewnić widzom rozrywkę. Wiosenna ramówka okazała się niebywałym sukcesem, a kolejne edycje „ Tańca z Gwiazdami” i „ Twoja twarz brzmi znajomo” cieszyły się sporą oglądalnością. Edward Miszczak niedawno zapowiedział, że po prawie 10 latach na antenę słonecznej stacji powróci show „ Must be the music. Tylko muzyka. To jednak nie koniec zmian w ramówce Polsatu. Według ustaleń Pomponika powody do radości mogą mieć fani Krzysztofa Ibisza. Prezenter już wkrótce powróci na plan „Awantury o kasę” i ponownie wcieli się w rolę prowadzącego kultowego teleturnieju.

„Awantura o kasę” znowu w Polsacie. Wielki powrót programu Krzysztofa Ibisza

Awantura o kasę” to znany teleturniej emitowany w Polsacie niemal dwie dekady temu. Program prowadzony przez Krzysztofa Ibisza pokazywano w latach 2002-2005. Prezenter ma też na swoim koncie pracę przy takich teleturniejach jak „Życiowa szansa”, „Rosyjska ruletka”, „Gra w ciemno” czy „Kłamczuch”. W ostatnich latach słoneczna stacja całkowicie zrezygnowała z emisji tego typu programów, lecz to ma się w końcu zmienić.

Według informacji Pomponika Polsat planuje zawalczyć o widzów z TVN i Telewizją Polską. Pierwsza ze stacji od lat emituje „Milionerów”, zaś TVP może pochwalić się takimi teleturniejami jak „Postaw na milion”, „Jeden z dziesięciu” czy „Familiada”. Z kolei słoneczna stacja ma w planach reaktywację „Awantury o kasę”, w której przed laty dwie rywalizujące ze sobą drużyny odpowiadały na pytania z wiedzy ogólnej. Nagrania nowych odcinków „Awantury o kasę” mają rozpocząć się już wkrótce.

Redakcja poleca

Co ciekawe niedawno Krzysztof Ibisz z nostalgią wspominał pracę przy teleturniejach, podkreślając ich ponadczasowy charakter. - Kiedyś ta opowieść telewizyjna była troszkę inna, ale jeśli patrzę na moje teleturnieje, jak np. „Awantura o kasę” czy wcześniej „Życiowa szansa”, to tak naprawdę sądzę, że one z powodzeniem mogłyby być emitowane także dzisiaj. Oczywiście skończyły się, bo każdy już miał po trzysta odcinków, ale myślę, że gdyby one wróciły, znowu byłyby wielkimi hitami. Może jest trochę inna realizacja, inne światło, kamery, ale sama treść, sens, emocje są ponadczasowe - powiedział w rozmowie z Polsat.pl.

Wydaje się więc, że już niedługo Krzysztof Ibisz będzie miał ręce pełne roboty. Nie dość, że znowu wejdzie na plan „Awantury o kasę”, jesienią w słonecznej stacji pokazywana będzie 15. edycja „Tańca z Gwiazdami”, który poprowadzi z Pauliną Sykut-Jeżyną. Edward Miszczak ogłosił też powstanie śniadaniówki Polsatu. Według plotek na liście potencjalnych prowadzących znalazł się między innymi Krzysztof Ibisz.

Źródło: Radio ZET/Pomponik/Polsat.pl

Nie przegap