Obserwuj w Google News

"Warszawianka": nowy polski serial HBO. W roli głównej Borys Szyc

2 min. czytania
11.09.2020 12:43
Zareaguj Reakcja

"Warszawianka" to nowy polski serial HBO z Borysem Szycem w roli głównej. Autorem scenariusza jest uznany polski pisarz Jakub Żulczyk, który produkcję określił mianem "serialu obyczajowo-komediowo-życiowo-dramatycznego". Szczegóły fabularne znajdziecie poniżej.

Borys Szyc jako główny bohater nowego polskiego serialu HBO "Warszawianka"
fot. materiały prasowe HBO

"Warszawianka", czyli najnowsza polska produkcja produkowana przez HBO, zapowiada się jak prawdziwy serialowy hit. W Warszawie ruszyły właśnie zdjęcia, a u nas znajdziecie pierwsze informacje o fabule i twórcach.

"Warszawianka" - nowy polski serial HBO z Borysem Szycem w roli głównej

W tragi-komicznym serialu "Warszawianka" Borys Szyc wcieli się w głównego bohatera - czterdziestoletniego playboya i imprezowicza, który poszukuje sensu w życiu. Twórcy zapowiadają, że przyjdzie nam poznać losy postaci niezwykle złożonej o dużym poczuciu humoru, inteligencji i prawdziwym uroku osobistym. Jak wygląda człowiek, który osiągnął wszystko, a potem to utracił? Tego dowiemy się z "Warszawianki".

"BrzydUla" poza główną anteną TVN. Gdzie będzie można oglądać nowe epizody?

Autorem scenariusza jest znany polski pisarz Jakub Żulczyk, autor takich hitów jak "Ślepnąc od świateł" i "Czarne słońce". Jak czytamy w informacji prasowej:

"Warszawianka" to historia o miłości, przyjaźni, długach i kacu. Miejska ballada o śmiechu przez łzy, wschodach i zachodach słońca, bardzo złych decyzjach i ciągłym spadaniu na cztery na łapy. Jej bohatera poznajemy w jego czterdzieste urodziny. Chyba trudno o cięższy moment w życiu człowieka. Za nim najlepsze, przed nim niewiadoma; czas puka do drzwi, dopominając się o zaciągnięty kredyt. - Jakub Żulczyk

Na temat serialu wypowiedział się również jego reżyser, Jacek Borcuch:

Serial "Warszawianka" to obraz pokolenia dzisiejszych 30 - 40-latków, ludzi wykształconych, niepodatnych na tanią ideologię. Pierwszego pokolenia, które tak naprawdę próbuje żyć dokładnie tak jak chce, poza obyczajem, poza tradycją przodków, poza wszelkimi normami ustanowionymi wcześniej. Obraz ten nie jest świetlany, jest smutny. Mimo iż na wierzchu wydaje się zabawny i poukładany. 40 lat to dość symboliczny moment w życiu każdego człowieka. Najczęściej wie się już wszystko, co potrzebne, by dotrwać w miarę stabilnie do końca. - Jacek Borcuch

U boku Borysa Szyca w "Warszawiance" zobaczymy: Krystynę Jandę, Jerzego Skolimowskiego, Zofię Wichłacz, Ilonę Ostrowską, Paulinę Gałązkę, Piotra Polaka, Jadwigę Jankowską-Cieślak, Jana Peszka, Martę Ścisłowicz, Mariannę Zydek, Jakuba Wieczorka, Tomasza Włosoka, Agnieszkę Podsiadlik, Maję Pankiewicz i Milenę Goździelę. Data premiery nie jest obecnie znana. 

„Usta Usta” – jeszcze więcej odcinków! TVN zamówił kolejny sezon