Obserwuj w Google News

TVP zapowiada nowy serial historyczny. "Jagiellonowie" w zastępstwie "Korony królów"

1 min. czytania
16.08.2021 13:15

TVP zapowiada, że w ramówce stacji pojawi się nowy serial historyczny. Produkcja "Jagiellonowie" zastąpi popularny serial "Korona królów". O czym będą "Jagiellonowie" i od kiedy będzie można oglądać?

Korona królów
fot. Mieczysław Włodarski/REPORTER/East News

TVP zapowiada nowy serial historyczny. "Jagiellonowie" w zastępstwie "Korony królów". To ważna wiadomość dla fanów produkcji historycznych Telewizji Polskiej. Co już wiadomo o "Jagiellonach" i kiedy serial trafi na antenę TVP?

Zobacz także:  „Korona królów” podbije Japonię? Serial zadebiutował w Azji. Jest zwiastun [WIDEO]

TVP zapowiada nowy serial historyczny. "Jagiellonowie" w zastępstwie "Korony królów"

Telewizja Polska zapowiada nowy serial historyczny. Będzie on zatytułowany "Jagiellonowie", opowie on zatem o rodzie królewskim, zapoczątkowanym przez Władysława Jagiełłę. Jak zauważył Onet, powołując się na Press.pl - produkcja zastąpi "Koronę królów". Serial, który był emitowany od 2018 roku, zakończył się na ten moment w czasie panowania pierwszych Jagiellonów, ale nowa produkcja ma pokazać początki rządków Władysława Jagiełły od zupełnie nowej strony.

Redakcja poleca

Serial "Jagiellonowie" ma też różnić się obsadą i sposobem narracji. Na ten moment obsada nie jest jeszcze znana. Nie podano również daty premiery "Jagiellonów".

"Korona królów": co dalej z hitem TVP?

Serial "Korona królów" doczeka się jeszcze 4. sezonu. Premiera została jednak przesunięta na początek 2022 roku. Na razie dalszy los serialu nie jest pewny.

Zobacz takżeHBO kręci serial w Gdańsku. O czym będzie opowiadał i kiedy premiera?

RadioZET.pl/Onet.pl/Press.pl

Polskie filmy i seriale XXI wieku, które stały się międzynarodowymi hitami [GALERIA]