Obserwuj w Google News

„Korona królów” podbije Japonię? Serial zadebiutował w Azji. Jest zwiastun [WIDEO]

Maciej Friedrich
1 min. czytania
22.11.2019 12:22
Zareaguj Reakcja

„Korona królów” to popularny polski serial historyczny, który zyskał w kraju wielu fanów, ale spotkał się też z głosami krytyki. Teraz TVP przekona się, jak na produkcję zareagują widzowie z Azji. „Korona królów” zadebiutowała w japońskiej telewizji.

„Korona królów” podbije Japonię? Serial zadebiutował w Azji. Jest zwiastun [WIDEO]
fot. screen:YouTube

Korona królów” pojawiła się w ramówce TVP w styczniu 2018 roku. Historyczna telenowela opowiadająca o dziejach polskich monarchii nie ustrzegła się krytyki. Serialowi zarzucano między innymi kiepską scenografię i źle dobranych aktorów. Nie zmieniło to faktu, że „Korona” zyskała popularność i wydaje stale się rozwijać. Przykładem może być zaangażowanie do obsady Grażyny Szapołowskiej. Okazuje się, że krajowy sukces to dla Telewizji Polskiej za mało, a produkcja zainteresowała również rynek azjatycki.

Korona królów: serial debiutuje w Japonii. W sieci pojawił się zwiastun

„Korona królów” zadebiutowała w jednej z japońskich telewizji. Tamtejsi widzowie mogą śledzić historię od pierwszego sezonu. W sieci pojawił się już zwiastun produkcji przeznaczony na rynek japoński. Wiele osób ciekawych jest, jak serialowa wersja historii polskich monarchii zostanie odebrana przez Azjatów. Radości nie krył między innymi Andrzej Hausner, który w 2. sezonie wcielił się w Kazimierza Wielkiego. 

To bardzo miłe, że nasza produkcja rozprzestrzenia się, rozwija. Teraz również Japończycy będą mogli nas oglądać. Jestem ciekawy dubbingu – skomentował aktor.

„Korona królów” to nie jedyny polski serial, który zainteresował zagraniczne stacje telewizyjne. „ Drogi wolności” pojawią się w Grecji i Słowenii. Z kolei film „Kamerdyner” pokażą stacje z Czech i Słowacji.

 

RadioZET.pl/plejada.pl/MF