Obserwuj w Google News

„Stranger Things”: Orange Warsaw Festival przygotował specjalną atrakcję dla fanów serialu

3 min. czytania
02.06.2022 15:05
Zareaguj Reakcja

„Stranger Things” to jeden z największych hitów platformy streamingowej Netflix. Teraz, w ramach promocji nowych odcinków i we współpracy z festiwalem muzycznym Orange Warsaw Festival, festiwalowicze będą mogli poczuć się jak Mike i Eleven oraz reszta bohaterów serialu. Na imprezie zadebiutuje specjalna strefa Stranger Things. Jakie atrakcje czekają na odwiedzających?

Stranger Things - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflix

Orange Warsaw Festival to impreza muzyczna, odbywająca się od kilku lat na terenie warszawskiego Toru Wyścigów Konnych na Służewcu. Tegoroczna edycja jest pierwszą od 2019 roku, gdyż w dwóch ostatnich latach wydarzenie nie mogło się odbyć z powodu pandemii koronawirusa. Teraz jednak wszystko wraca na swoje tory. Podczas tegorocznej edycji, poza gwiazdami muzyki, fani będą mogli także przenieść się na Drugą Stronę.

Netflix i Orange połączyły bowiem siły i przygotowały specjalną atrakcję na terenie festiwalu dla fanów serialu „ Stranger Things”. Jakie ciekawostki czekają odwiedzających?

Redakcja poleca

Strefa „Stranger Things” na Orange Warsaw Festival 

Wedle informacji prasowej festiwalu, na fanów serialu czeka na terenie imprezy specjalnie przygotowany namiot, w którym będziemy mogli poczuć się niczym bohaterowie serialu. W strefie „Stranger Things” znajdą się bowiem cztery rowery zintegrowane ze specjalnymi ekranami, umożliwiające przejażdżkę w świecie serialu. Każdy uczestnik będzie mógł przejechać się po ulicach Hawkins, a następnie trafić na Drugą Stronę, gdzie będzie musiał zmierzyć się z siłami ciemności i uciec przed niebezpieczeństwem.

„Każde doświadczenie będzie w pełni unikatowe, ponieważ na jego przebieg i kształt bezpośrednio wpływa siła pedałowania i ruchy kierownicy. Obrazy na ekranie przeniosą uczestników zabawy na Drugą Stronę, czyli do alternatywnej rzeczywistości, inspirowanej jednym z najpopularniejszych seriali w historii Netflix. Zadaniem cyklistów będzie wspólne zwycięstwo nad mrocznymi siłami, które nie poddadzą się tak łatwo!” – czytamy w komunikacie prasowym festiwalu.

Interaktywne atrakcje w strefie „Stranger Things” przygotował kolektyw NoLoop, a Agencja Plej odpowiadała za powstanie strefy. Oprócz przejażdżki rowerem, w specjalnej strefie, fani będą mogli także „wysłać wiadomość z Drugiej Strony” oraz poczuć klimat serialu, dzięki dedykowanemu setowi muzycznemu z wizualizacjami. 

Warto przypomnieć, że to nie pierwszy raz, kiedy Netflix współpracuje z dużym festiwalem muzycznym. W 2019 roku na terenie Open’er Festival również postawiono specjalną strefę „Stranger Things”. Wtedy przypominała ona salon z grami, dokładnie taki, do jakiego chodzili bohaterowie w 3. sezonie serialu, który był wtedy promowany.

Stranger Things 4 - bohaterowie w Hawkins
fot. fot. materiały prasowe Netflix
Redakcja poleca

Strefa „Stranger Things” na Orange Warsaw Festival – organizatorzy o projekcie 

Anna Kowalik-Mizgalska, odpowiedzialna w firmie Orange Polska za akcje sponsoringowe, w następujących słowach zachwala nową atrakcję festiwalu:

„Cieszymy się, że po pandemicznej przerwie wracamy na Orange Warsaw Festival z wyjątkową strefą Orange i Netflix. Wspólnie przygotowaliśmy dla uczestników festiwalu multimedialne doświadczenie, uzupełniające tegoroczne muzyczne emocje”.

Wtóruje jej Gosia Nierodzińska, Partner Marketing Creative w Netflix.

„Strefa Stranger Things na Orange Warsaw Festival to coś zupełnie nowego, takiej instalacji w Polsce jeszcze nie było! Stworzyliśmy interaktywne doświadczenie łączące świat rzeczywisty i cyfrowy. Każda wizualizacja będzie w pełni unikalna, gdyż powstanie na podstawie analizy jazdy każdego rowerzysty, przenosząc fanów serialu na Drugą Stronę”.

Orange Warsaw Festival – kiedy się odbywa tegoroczna impreza?

Tegoroczny Orange Warsaw Festival odbywa się w dniach 3-4 czerwca na terenie warszawskiego Toru Wyścigów Konnych. Strefa „Stranger Things” znajduje się niedaleko głównej sceny festiwalu – Orange Stage. Przypominamy także, że na terenie Orange znajduje się też specjalny namiot Radia ZET, w którym odbywać się będą spotkania z artystami oraz oferowane będą inne atrakcje. Serdecznie zapraszamy do odwiedzin.

Czytaj także:  „Stranger Things 4”: obsada serialu zdradza nam swoje ulubione utwory muzyczne [WYWIAD]

RadioZET.pl/informamacja prasowa Orange Warsaw Festival

"Jeszcze nigdy..." - kadr z serialu
10 Zobacz galerię
fot. materiały prasowe Netflix