Obserwuj w Google News

Ile zbrodni popełniono w "Ojcu Mateuszu"? Pojawiły się statystyki

2 min. czytania
13.01.2021 13:09
Zareaguj Reakcja

"Ojciec Mateusz" to popularny serial Telewizji Polskiej emitowany od 2008 roku. W serialu nieustraszony ksiądz pomaga rozwiązać zagadki kryminalne. Policzono, ile zbrodni popełniono w "Ojcu Mateuszu".

Artur Żmijewski
fot. TRICOLORS/East News

Ile zbrodni popełniono w "Ojcu Mateuszu"? Pojawiły się statystyki, które wywołały niemałe zamieszanie w internecie. Przypominamy, że w serialu ksiądz (w tej roli Artur Żmijewski) tropi złoczyńców, czym samym pomaga sandomierskiej policji. Ile przestępstw popełniono do tej pory w serialu? Zdradzamy poniżej.

Zobacz także:  Ilona Łepkowska krytykuje serial o Osieckiej. "Serce trochę boli" 

"Ojciec Mateusz": policzono, ile zbrodni popełniono w serialu

Serial "Ojciec Mateusz" miał premierę w 2008 roku i od tego czasu jest emitowany na antenie Telewizji Polskiej. Cała historia jest oparta na włoskiej produkcji "Don Matteo". Serial przedstawia losy dzielnego i sprawiedliwego księdza, który pomaga rozwiązywać zagadki kryminalne w Sandomierzu. 

Do tej pory premierę miały 24 sezony serialu. Fanpage na Facebooku "Obliczenia i analizy w rapie" zamieścił szczegółową interpretację, dotyczącą tego, ile zbrodni popełniono w popularnym serialu. W sumie w "Ojcu Mateuszu" widzowie byli świadkami 502 przestępstw.

Co ciekawe, w serialu zginęło 150 osób, z czego 140 zostało zamordowanych. "Obliczenia i analizy w rapie" podają, że w latach grudzień 2008-2020 w Polsce doszło do 6864 mordestw - czyli oznaczałoby to, że co 50. ofiarą jest mieszkaniec Sandomierza

Redakcja poleca

Jeśli chodzi o najbardziej oryginalny sposób na mordestwo - w jednym z odcinków wypuszczono na ofiarę rój pszczół. Natomiast serialowi złodzieje nie byli do tej pory zainteresowani gotówką, chętniej kradli wartościowe obrazy. 

"Ojciec Mateusz": kiedy i gdzie oglądać?

"Ojciec Mateusz" jest emitowany na antenie TVP1. Nowe odcinki serialu "Ojciec Mateusz” można oglądać co czwartek na antenie TVP1 o godzinie 20.55. Warto jednak wiedzieć, że Telewizja Polska emituje powtórki serialu, m.in. na kanale TVP Seriale.

Aktorzy "M jak miłość" - zobacz, jak zmieniali się przez 20 lat

Zobacz także:  "M jak miłość": serialowa Lilka przeszła ogromną metamorfozę. Jak się zmieniła? 

RadioZET.pl/Onet.pl