Obserwuj w Google News

Marnie Schulenburg nie żyje. Gwiazda znanego serialu miała tylko 37 lat

2 min. czytania
19.05.2022 07:21
Zareaguj Reakcja

Zmarła Marnie Schulenburg - amerykańska aktorka, która zdobyła rozpoznawalność dzięki roli w serialu "As the World Turns". Miała jedynie 37 lat. Odeszła tuż przed swoimi urodzinami.

Marnie Schulenburg
fot. Instagram/Marnie Schulenburg

17 maja 2022 roku odeszła Marnie Schulenburg. Była amerykańską aktorką filmową, telewizyjną i teatralną. Zmarła w wieku 37 lat.

Marnie Schulenburg nie żyje

Jak podaje Deadline, śmierć Schulenburg potwierdził Kyle Luker z Industry Entertainment. Powodem śmierci aktorki był przerzutowy rak piersi. Odeszła w szpitalu w Bloomfield w stanie Nowy Jork.

Redakcja poleca

Marnie Schulenburg urodziła się 21 maja 1984 roku w Cape Cod w stanie Massachusetts. Jako nastolatka interesowała się muzyką. Śpiewała w grupie jazzowej i uczyła się w Cape Cod Conservatory. W 2006 roku ukończyła aktorstwo na DeSales University. Wraz z zakończeniem studiów przeprowadziła się do Nowego Jorku, by znaleźć pracę w zawodzie. Dołączyła do Dramatists Guild of America, dzięki czemu dostała kilka ról, współpracując z The Flux Theatre Ensemble.

Przed kamerą zadebiutowała w roku 2007 w serialu "Żar młodości". W tym samym okresie dołączyła do obsady opery mydlanej, dzięki której zdobyła największą rozpoznawalność w swojej karierze - "As the World Turns", wcielając się w postać Alison Stewart. Aktorka wystąpiła w ponad 300 odcinkach serialu. Grała w produkcji aż do jej ostatniego odcinka, który został wyemitowany w 2010 roku. Rola przyniosła jej nominację do nagrody Daytime Emmy Award w kategorii Najlepsze młoda aktorka.

Pierwszym filmem w karierze Schulenburg była komedia "Stworzeni dla siebie" z 2009 roku. W dorobku aktorki znalazły się również takie tytuły, jak "Na granicy prawa", "Fringe: Na granicy światów", "Poślubione armii", "Zaprzysiężeni", "One Life to Live", "Miłość na Manhattanie", "Bananowy doktor", "Tainted Dreams", "Sprawa idealna", "Rozwód", czy "Miasto na wzgórzu". Ostatnią produkcją z udziałem aktorki jest powstający serial "Public Service".

Redakcja poleca

W 2013 roku poślubiła aktora Zacka Robidasa, znanego z serialu "Sukcesja". Para doczekała się córki Cody Jones, która urodziła się w 2019 roku. W 2020 roku u Schulenburg zdiagnozowano nowotwór złośliwy, początkowo wzięty za zapalenie sutka - przypadłość częstą u młodych matek. Przyjaciele i członkowie jej rodziny założyli stronę GoFundMe, by uzbierać pieniądze na leczenie. Cel 75 tysięcy dolarów został osiągnięty w październiku 2020 tego samego roku.

RadioZET.pl/Deadline