Obserwuj w Google News

"Jagiellonowie": "Korona królów" doczeka się kontynuacji. Kiedy premiera nowego serialu TVP?

2 min. czytania
25.01.2022 11:52
Zareaguj Reakcja

"Korona królów" będzie miała ciąg dalszy w postaci nowego serialu TVP - "Jagiellonowie". Zdjęcia do produkcji ruszyły. Kto znalazł się w obsadzie? Kiedy premiera?

Korona królów - Halina Labonarska - kadr z serialu
fot. Marcin Makowski/TVP/East News

TVP przygotowuje kolejny serial historyczny opowiadający o losach polskich władców. Po "Koronie" królów" przyszedł czas na "Jagiellonów". Zdjęcia do produkcji już wystartowały. Kto wcieli się w głównych bohaterów? Kiedy tytuł zadebiutuje na antenie Telewizji Polskiej?

"Jagiellonowie": kontynuacja "Korony królów"

W styczniu 2018 roku zadebiutował serial "Korona królów" - produkcja zapowiadana przez samego Jacka Kurskiego jako polska odpowiedź na "Grę o tron". Finalnie okazało się, że to po prostu nieposiadająca dużego budżetu historyczna opera mydlana - podgatunek seriali cieszący się dużą popularnością wśród widzów TVP.

Redakcja poleca

Historia przedstawiająca losy Piastów, Andegawenów i pierwszych Jagiellonów zakończyła się w październiku 2020 roku. Na tym jednak przygoda TVP z produkcjami historycznymi o władcach Polski się nie kończy. Jak podaje serwis Wirtualne Media, właśnie trwają zdjęcia do swego rodzaju kontynuacji "Korony królów" zatytułowanej "Jagiellonowie".

Jak się nie trudno domyślić, akcja nowego serialu TVP skupi się na kolejnym rodzie, który przejął władzę w Polsce. Historia rozpocznie się w roku 1399. Oto jak prezentuje się opis "Jagiellonów".

Niedawno owdowiały król Władysław rozważa powrót na Litwę. Krakowscy możni, żeby zatrzymać władcę na tronie, aranżują jego małżeństwo z wnuczką Kazimierza Wielkiego Anną Cylejską. Narzeczona nie przypada królowi do gustu, Jagiełło odsyła ją więc do klasztoru, by tam uczyła się języka polskiego. Tymczasem wokół rozgrywa się wielka polityka. Zakon anektuje Żmudź i wciąż zagraża Litwie.

Pojawienie się Władysława Jagiełły sugeruje, że w produkcji zobaczymy słynną bitwę pod Grunwaldem. Rzeczywiście tak się ma stać i jak podaje źródło, będzie ona "pokazana w sposób widowiskowy".

Redakcja poleca

"Jagiellonowie": obsada serialu TVP

Króla Władysława Jagiełłę zagra Sebastian Skoczeń. W żonę władcy wcieli się natomiast Milena Staszuk. W obsadzie serialu znaleźli się również między innymi Agnieszka Wagner, Mariusz Jakus, Radosław Pazura, Jacek Kopczyński, Robert Rozmus, Bogdan Kalus, Filip Gurłacz i Dagmara Bryzek.

"Jagiellonowie": kiedy premiera serialu TVP?

Praca na planie "Jagiellonów" rozpoczęła się 17 stycznia 2022 roku. Pierwszy sezon będzie liczył aż 125 odcinków. Reżyserem produkcji został Krzysztof Łukaszewicz. Na razie nie zdradzono, kiedy zobaczymy pierwszy odcinek "Jagiellonów". Nieoficjalne mówi się jednak, że produkcja trafi do jesiennej ramówki TVP 1.

RadioZET.pl/Wirtualne Media/TVP

Najlepsze filmy biograficzne - TOP 10. M.in. "Bogowie", "Fighter" i "Piękny umysł" [ZDJĘCIA]