Obserwuj w Google News

George R.R. Martin nienawidzi jednej ze scen w "Grze o tron". Dlaczego?

2 min. czytania
01.10.2020 17:08
Zareaguj Reakcja

George R.R. Martin czuwał nad powstawaniem początkowych sezonów "Gry o tron". To jednak nie oznacza, że wszystkie poczynania twórców przypadły mu do gustu. Pisarz wyjawił, że jest jedna konkretna scena, której absolutnie nie znosi. Który to moment i co tak rozwścieczyło Martina?

George R.R. Martin nienawidzi jednej ze scen w "Grze o tron"
fot. Invision/Invision/East News

George R.R. Martin nadzorował powstawanie scenariuszy do pierwszych sezonów "Gry o o tron". Twórcom serialu i tak udało się go zawieść. Okazuje się bowiem, że scena, której autor "Pieśni Lodu i Ognia" absolutnie nie znosi, znajduje się... już w 1. sezonie.

"Gra o tron" - George R.R. Martin nienawidzi jednej ze scen w serialu

Pisarz James Hibberd pracuje obecnie nad książką "Fire Cannot Kill a Dragon", w której zdradzi ciekawostki i kulisy powstawania jednego z najpopularniejszych seriali w dziejach telewizji. Na potrzeby swojego dzieła przeprowadził liczne wywiady, w tym z twórcami serialu i Georgem R.R. Martinem - autorem "Pieśni Lodu i Ognia", czyli książkowej sagi, na podstawie której oparto fabułę "Gry o tron". Pisarz zdradził w rozmowie z Hibberdem, że jest jedna scena w serialu, która go totalnie zawiodła. Mowa tu o końcówce 1. sezonu, gdy ówczesny król Westeros - Robert Baratheon - wybiera się na polowanie, podczas którego ginie powalony przez dzika. 

Ta scena, w której naprawdę obcięliśmy budżet, była najmniej lubianą przeze mnie sceną w całym serialu. We wszystkich 8 sezonach. To ta, w której król Robert idzie na polowanie. Czterech facetów idzie przez las z włóczniami, a Robert wrzeszczy na Renly'ego. W książkach wygląda to tak, że król rusza na polowanie, dowiadujemy się, że został zraniony przez dzika, sprowadzają go do zamku i umiera. Więc ja nigdy nie napisałem [sceny polowania - przyp. red.], ale wiem, jak królewskie polowanie wygląda. Byłoby tam ze stu mężczyzn. Byłyby namioty. Byliby myśliwi. Byłyby psy. Byłoby dęcie w róg. Tak wygląda królewskie polowanie! Nie spacerowałby po lesie z trzema facetami, z włócznią w ręku licząc, że spotkają dzika. Ale w tamtym momencie nie było nas stać na konie, psy i na obóz. - George R.R. Martin w rozmowie z Jamesem Hibberdem
"House of the Dragon" pojawi się zgodnie z planem. Kiedy premiera prequela "Gry o tron"?

George R.R. Martin - co z "Wichrami Zimy"?

Choć wciąż nie wiemy, kiedy fani "Pieśni Lodu i Ognia" doczekają się kolejnej książki - "Wichrów Zimy" - George R.R. Martin zapewnia, że praca nad nią idzie mu ostatnio znacznie lepiej. Pisarz odniósł się również do hejtu, jaki spadł na finałowy sezon serialu i to, czy wpłynie to na jego wizję zakończenia. Przyznał, że choć nie zmieni to jego koncepcji jako całości, może sprawić, że inaczej poprowadzi kilka wątków.

HBO zapowiada 4. sezon "Fargo". Kiedy premiera?