Obserwuj w Google News

"Gambit królowej" miał powstać lata temu? Heath Ledger chciał być reżyserem

2 min. czytania
03.11.2020 10:07
Zareaguj Reakcja

"Gambit królowej" to jeden z najnowszych seriali Netflixa, który z marszu stał się ogromnym hitem i zachwycił dziennikarzy na całym świecie. Produkcja miała powstać już wcześniej? Okazuje się, że Heath Ledger był zainteresowany wyreżyserowaniem filmu.

Anya Taylor-Joy
fot. Phil Bray/Netflix

"Gambit królowej" miał powstać lata temu? Jak podaje Onet, Heath Ledger chciał przenieść na ekran powieść autorstwa Waltera Tevisa. Niestety plany pokrzyżowała jego nagła śmierć w 2008 roku. Książką zainteresował się Netflix i okazało się, że był to strzał w dziesiątkę, bo "Gambit królowej" jest określany jednym z najlepszych seriali Netflixa ostatnich lat.

Zobacz także:  "Gambit królowej": serial z Marcinem Dorocińskim najlepszą produkcją Netflixa od lat? 

"Gambit królowej" miał powstać lata temu? Heath Ledger chciał wyreżyserować serial

Heath Ledger zmarł przedwcześnie, do tego w momencie swojej największej chwały. Jak się okazuje - hollywoodzki aktor miał wiele planów, które zamierzał zrealizować. Jednym z nich miał być film jego reżyserii na podstawie książki Waltera Tevisa. Jak podawał "The Independent" - aktor miał rzekomo już nawet pracować nad ekranizacją "Gambitu królowej". Podano szczegóły związane z produkcją - główną rolę miała otrzymać Ellen Page, a scenariusz napisać Allan Shiach.

Przypominamy, że Heath Ledger zmarł w styczniu 2008 roku w momencie, gdy do kin miał trafić film "Mroczny Rycerz", w którym wcielał się w kultowego Jokera.  Aktor przypadkowo przedawkował leki. Za rolę w "Mrocznym Rycerzu" otrzymał pośmiertnego Oscara dla najlepszego aktora drugoplanowego.

"Gambit królowej" na Netflixie nowym hitem na platformie

"Gambitem królowej" zainteresował Netflix. W głównej roli obsadzono utalentowaną Anyę Taylor-Joy, w serialu towarzyszy jej Marcin Dorociński. Produkcja okazała się jedną z najciekawszych propozycji Netflixa na jesień 2020. Serial przedstawia losy dziewczynki, która w sierocińcu odkrywa, że potrafi grać w szachy. Postanawia zostać mistrzynią w swoim fachu, jednocześnie walczy z uzależnieniem.

Serial składa się z siedmiu odcinków. Wszystkie są dostępne na Netflixie.

Zobacz także:  Nowy film z Emmą Roberts hitem Netflixa. O czym jest i co jeszcze warto obejrzeć? 

RadioZET.pl/Onet.pl