Zmiana czasu już w weekend. Śpimy dłużej czy krócej? Starybrat i Motyka próbują rozwikłać zagadkę
Zmiana czasu na zimowy nastąpi już w najbliższy weekend. Tym razem przestawimy zegarki o godzinę do tyłu. Co to tak naprawdę oznacza? W trakcie audycji „Dzień Dobry Bardzo” Marek Starybrat i Robert Motyka postanowili rozwikłać zagadkę.

Marek Starybrat i Robert Motyka, podobnie jak miliony Polaków, przygotowują się do zmiany czasu na zimowy. Będziemy spać dłużej czy krócej? Czy dzień będzie dłuższy, a może krótszy? Prowadzący „Dzień Dobry Bardzo” próbują to zrozumieć. Jak im poszło?
Dzień Dobry Bardzo: zmiana czasu na zimowy 2022 według Starybrata i Motyki [WIDEO]
Zmiana czasu z letniego na zimowy następuje zawsze w ostatnią niedzielę października. W tym roku zrobimy to zatem w nocy z soboty 29 października na niedzielę 30 października. Mimo że przestawiamy zegarki dwa razy w roku, czynność ta sprawia problemy wielu osobom. Okazuje się, ze wśród nich są także Marek Starybrat i Robert Motyka.
– Cofamy wskazówki z 3:00 na 2:00 – powiedział Starybrat.
– Czyli… czekaj. Teoretycznie będziemy spać o godzinę dłużej, tak? – zapytał niepewnie Motyka.
– Tak. Czy to znaczy, że wcześniej będzie robiło się jasno, a później ciemno? – kontynuował Starybrat.
– Czy odwrotnie? Szybciej jaśniej i wcześniej ciemno? Bo to jest tak, że jak będzie 16:00, to jak 17:00 i odwrotnie rano… – zaczął zastanawiać się drugi prowadzący.
W pewnym momencie prowadzący „Dzień Dobry Bardzo” musieli poprosić o pomoc wydawcę programu. Zobaczcie wideo!
Na czym więc polega zmiana czasu z letniego na zimowy? Przestawiamy zegarki o jedną godzinę do tyłu, co oznacza, że śpimy o godzinę dłużej. Wcześniej będzie robić się ciemno, a rano będzie jaśniej.