Obserwuj w Google News

Dlaczego w jej domu bywali Kaczyńscy? Małgorzata Potocka ujawnia prawdę z dzieciństwa [WIDEO]

2 min. czytania
24.10.2022 15:29
Zareaguj Reakcja

Małgorzata Potocka gościła w „Nie mam pytań”. Słynna aktorka opowiedziała m.in. o roli w najnowszym serialu Netflixa „Gang zielonej rękawiczki”, marzeniach zawodowych, fotografii, teatrze i dzieciństwie. Zdradziła nawet, że w jej rodzinnym domu bywali bracia Kaczyńscy. Dlaczego?

Małgorzata Potocka Nie mam pytań Radio ZET
fot. Radio ZET

Małgorzata Potocka to znana aktorka, producentka i reżyserka filmowa. Grała w wielu polskich filmach i serialach, m.in. „Wszystko na sprzedaż”, „Hubal”, „Matki, żony i kochanki”, „Och, Karol 2”, „Plebania” czy „Barwy szczęścia”. Obecnie widzowie mogą ją oglądać w najnowszej komediowej produkcji Netflixa „Gang zielonej rękawiczki”.

Andrzej Piaseczny o życiu na wsi po coming oucie. Wyznał, jak reagują mieszkańcy

Małgorzata Potocka o braciach Kaczyńskich w „Nie mam pytań”. Bywali w jej domu

W trakcie rozmowy z Szymonem Majewskim Małgorzata Potocka wróciła wspomnieniami m.in. do dzieciństwa i życiu w artystycznym domu.

Mój dom był totalnie zwariowany. Mama reżysera, tata scenograf. Robił m.in. „O dwóch takich, co ukradli Księżyc”, „Historia żółtej ciżemki”, „Zerwany most” – wyznała.

Małgorzata Potocka o konflikcie z matką. Wszystko zmieniło się przed jej śmiercią [WIDEO]

Aktorka ujawniła nawet, że w jej domu pojawiali się bracia Kaczyńscy, którzy zagrali główne role we wspomnianym filmie „O dwóch takich, co ukradli Księżyc”. Jak gość „Nie mam pytań” wspomina ich wizyty?

 Bracia Kaczyński bywali u mnie w domu. Oni mieli jedenaście lat, ja zdaje się sześć czy coś takiego. Było zabawnie – zdradziła Małgorzata Potocka i dodała: Nie pałali do mnie chyba wtedy wielką przyjaźnią, ponieważ mój tata zrobił pelikany (do filmu – przyp. red.), na których sobie siedzieli. Podobno cały czas raził ich prąd, bo tata zrobił tak, że pelikany ruszają oczami. Poza tym były polewane wodą”.

Małgorzata Potocka Szymon Majewski Radio ZET
fot. Radio ZET

Małgorzata Potocka pochwaliła się także najnowszym projektem, czyli serialem Netflixa „Gang zielonej rękawiczki”, gdzie wciela się w jedną z trzech złodziejek. W serialu towarzyszą jej Anna Romantowska i Magdalena Kuta. Aktorka jest zachwycona produkcją.

Rajcowało mnie to, że to może być przerysowane. Zobaczyłem te wnętrza. Te rekwizyty. Cały ten serial jest zbudowany z wnętrz, najlepszych elementów z różnych epok od 1970 roku. Z kultowych przedmiotów. Kultowy telewizor, radio, strój. To jest najlepsze muzeum sztuki nowoczesnej i designu. Świetne samochody. To jest mój świat. Kocham to.

Redakcja poleca

Ten serial ma parę warstw. Bardzo się cieszę, że nie jest dosłowny. (…) To produkcja o młodości, miłości, odchodzeniu, poświęceniu, przyjaźni. Przy okazji jest to fantastycznie zabawne niczym Bareja, z lekkim żartem – wyznała gwiazda i opowiedziała o fabule: „Jesteśmy gangiem zbirek. Szlachetny. Ograbiamy, zabieramy majątki, ale nieuczciwym. Wymierzamy karę. Doprowadzamy do pokuty i rozdajemy to tym, którzy tego potrzebują”.

Cała rozmowa Szymona Majewskiego z Małgorzatą Potocką jest dostępna poniżej. Słuchaj audycji „Nie mam pytań” w każdą niedzielę w godz. 17:00-19:00.