Obserwuj w Google News

Zmiany w "Wiadomościach" TVP. Nawet Danuta Holecka nie jest zadowolona. Odejdzie?

2 min. czytania
22.05.2023 10:47
Zareaguj Reakcja

"Wiadomości" TVP doświadczyły ostatnio sporych zmian. Podobno Danuta Holecka niezbyt jest z tego zadowolona.

Danuta Holecka
fot. Artur BARBAROWSKI/East News

Danuta Holecka od wielu lat związana jest z TVP, a od kiedy władzę w kraju przejął PiS, jest jedną z głównych twarzy reżimowych mediów. Ostatnio w "Wiadomościach", które prezenterka prowadzi, będąc także szefową programu, zachodzi sporo zmian, związanych z objęciem przez Michała Adamczyka funkcji dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej. Jedną z nich ma być złagodzenie przekazu, serwowanego w programie. Jak się okazuje, zmiany te bardzo nie podobają się Danucie Holeckiej.

Danuta Holecka odejdzie z "Wiadomości" TVP? Nie jest zadowolona ze zmian

Jak przekazują Wirtualne Media, zmiany, które zaszły ostatnio w "Wiadomościach", dotyczą między innymi przygotowywania materiałów reporterskich. Pracownicy poznali nowe wytyczne, które tego dotyczą. Bliższe informacje na ten temat w rozmowie z serwisem przekazał jeden z reporterów.

- Polityka ma być cały czas obecna w materiałach, kursu i tempa w tym zakresie nie zwalniamy ani trochę, ale te tematy mają być podawane widzowi w bardziej przystępny i mniej "łopatologiczny" sposób. O tym rozmawiamy na codziennych kolegiach — zdradził jeden z reporterów "Wiadomości".

Redakcja poleca

Co więcej, reporterzy mają teraz częściej pojawiać się w swoich materiałach. Ale poza warstwą informacyjną i przekazową wprowadzono także zmiany o charakterze organizacyjnym i po ponad dwuletniej przerwie przywrócono codzienne kolegia redakcyjne. To ma się nie podobać Danucie Holeckiej, która przez ten czas prawie miała nie pojawiać się w pracy.

- Najmniej zadowolona z nich jest Danuta Holecka, która wcześniej w redakcji prawie się nie pojawiała — cytują "Wirtualne Media" swojego rozmówcę z TVP.

Nie wiadomo, jak bardzo zmiany te są dla Danuty Holeckiej uciążliwe, ale nie ulega wątpliwości, że po długim okresie głównie pracy zdalnej, regularne pobyty w miejscu pracy mogą wydawać się uciążliwe.

Galeria
9 Zobacz galerię
fot. EAST NEWS