Obserwuj w Google News

YNW Melly jest oskarżony o zamordowanie dwóch osób. Grozi mu kara śmierci

2 min. czytania
27.06.2023 17:56
Zareaguj Reakcja

Ruszył proces Jamella Maurice’a Demonsa, który zdobył rozpoznawalność, tworząc muzykę jako YNW Melly. Raper jest oskarżony o zamordowanie dwóch przyjaciół. Grozi mu kara śmierci.

YNW Melly jest oskarżony o zamordowanie dwóch osób. Grozi mu kara śmierci
fot. Screen, Instagram: @ynwmelly

YNW Melly zdobył popularność dzięki utworowi „Murder On My Mind” (pol. „Morderstwo mam na myśli” lub „Morderstwo w mojej głowie”). W piosence raper opowiedział historię zabójstwa, które wstrząsnęło rodziną zabitego mężczyzny. Dziś odpowiada karnie. Jest oskarżony o zamordowanie swoich przyjaciół.

YNW Melly zabił swoich przyjaciół?

Mężczyźni znani jako Sakchaser (Anthony Williams) i Juvy (Christopher Thomas Jr) byli częścią rapowego kolektywu YNW. Zostali zastrzeleni w nocy z 25 na 26 października 2018 roku.

Do zajścia doszło około godziny 2:00 w miejscowości Fort Lauderdale na Florydzie. Wtedy to Sakchaser, Juvy i Melly mieli wsiąść do auta i odjechać w stronę ich rodzinnej okolicy. W pewnym momencie samochód zboczył z trasy. Śledczy są zdania, że podróżowali nim wcześniej wymienieni mężczyźni oraz ich kolega YNW Bortlen (Cortland Henry), który siedział za kierownicą.

Właśnie wtedy, gdy auto znalazło się poza zasięgiem miejskiego monitoringu, Melly miał zastrzelić Williamsa i Thomasa Jr-a. Prokuratura twierdzi, że raper następnie ostrzelał samochód, by upozorować atak z jadącego pojazdu. Dwie godziny później Bortlen zjawił się pod szpitalem z ciałami swoich kolegów.

Dowody przeciwko YNW Melly’emu

Jednym z dowodów, które mają wskazywać na winę rapera, jest fakt, że w pojeździe znaleziono łuski po nabojach. To sugeruje, że ktoś oddał strzały wewnątrz samochodu. Dodatkowo zauważono charakterystyczne ślady krwi, które prowadzą do podobnych wniosków. Melly, który nie zjawił się w szpitalu, został oskarżony o dwa morderstwa pierwszego stopnia, a Bortlenowi zarzucono pomoc w dokonaniu tych czynów. Motywem zbrodni miały być porachunki pomiędzy rywalizującymi gangami.

Redakcja poleca

YNW Melly zostanie skazany na śmierć? Ruszył proces rapera

Melly został zatrzymany w lutym 2019 roku, a jego proces sądowy ruszył 19 czerwca roku 2023. Zarzuty, które usłyszał raper, są poważne. Grozi mu dożywocie, a w najgorszym wypadku – kara śmierci.

Redakcja poleca

Źródła: RadioZET.pl/DailyMail.co.uk/NBCMiami.com